Fashyou

Spódnica ołówkowa na co dzień

Spódnica ołówkowa już dawno przestała być elementem garderoby jedynie biurowej. Ołówkowe, kolorowe i wzorzyste spódnice wychodzą na ulice i są na nowo odkrywane przez kobiety spragnione urozmaicenia formalnego stylu.

Klasyczna szara spódnica do kolan ustępuje miejsca asymetrycznym, kopertowym i nasyconym kolorami ołówkowym spódnicom o różnej długości.

Kim się inspirować? Na pierwszym planie stawiamy Carine Roitfeld i jej mistrzowskie połączenia w stylizacjach dalekich od biurowej nudy. Pomysłów na stylizacje z ołówkową spódnicą znajdziesz w naszym zestawieniu znacznie więcej, a produkty w kolorowej odsłonie to istna kopalnia pomysłów.
Z czym nosić spódnice ołówkową?

Ich form jest tak wiele, że sprawdzą się właściwie na każdą okazję, a co za tym idzie, w zależności od fasonu, wzoru czy materiału z jakiego spódnica została wykonana, połączysz ją z różnorodnymi ubraniami.

Zachowaj jednak prostą zasadę, która stoi w opozycji do aktualnego trendu total look. Jeśli zawsze chcesz wyglądać stylowo, zadbaj o to aby zachować równowagę - dotyczy to zarówno wzorów jak i kolorów w stylizacji.

Jeśli spódnica ołówkowa jest bajecznie kolorowa lub widnieją na niej przeróżne wzory, postaraj się o to, aby pozostałe części garderoby były stonowane.

Jakie buty do spódnicy ołówkowej?

Szpilki to rzecz jasna najlepsza opcja. Klasyczne czółenka np. nude » dodatkowo wydłużą Twoje nogi, ale nie rezygnuj też z wiązanych sandałków na szpilce czy botków peep toe. Wszystko zależy od długości spódnicy i talii.