Fashyou

9 argumentów za zmianą laptopa z Windows na MacBooka

Jeśli od komputera osobistego oczekujesz czegoś więcej niż inni posiadacze windows’owych pecetów, to znaczy, że przyszedł czas na Mac’a.


Oto 9 powodów, dla których warto wymienić swój dotychczasowy komputer na sprzęt marki Apple:


1. Powalający design zamknięty w obudowie unibody wykonanej w całości z bloku aluminum. Perfekcja wykonania i minimalizm to główne cechy Maca.


2. Brak wystających przełączników i mocnych diod. Wszystkie złącza i przyciski zostały ukryte w obudowie.


3. Komputer gotowy do użytku zaraz po wyjęciu z kartonu. Prostotę jego obsługi docenią zarówno zaawansowani użytkownicy jak i amatorzy. Po prostu załóż konto Apple id i korzystaj!


4. Razem z komputerem producent oferuje nowoczesny system operacyjny Mac OSX wraz z szeregiem aplikacji i niezbędnych narzędzi do codziennej pracy. Programy biurowe, aplikacje do edycji zdjęć i wideo całkowicie za free.


5. Appstore to potężne centrum dodatkowych programów zebrane w jednym miejscu. Nie ma potrzeby przeszukiwania zakamarków Internetu żeby znaleźć i pobrać niezbędny program.


6. Jeśli już musisz to i na Macu możesz zainstalować system Windows, sytuacja odwrotna jest prawie niemożliwa i nielegalna. Taką funkcję daje nam cenione narzędzie BootCamp.


7. Odporny na wirusy i inne zagrożenia internetowe. Nie zwalnia nas to jednak z myślenia i podejmowania właściwych decyzji.


8. Automatyczne kopie zapasowe co godzinę. Prostsze niż gdziekolwiek indziej. Wystarczy wskazać dysk a system sam zadba o nasze bezpieczeństwo.


9. Idealna współpraca wszystkich urządzeń z ekosystemu Apple dzięki najnowszemu oprogramowaniu OSX Yosemite oraz iOS8 dla urządzeń mobilnych (więcej o iOS8 »).