Fashyou

Windows 10 na konferencji Microsoft - nowości!

Nowa generacja Windows'a!
blogs.windows.com

Na ostatniej i jednej z ważniejszych konferencji Microsoftu, dostarczono wielu informacji na temat nowości związanych z Windows 10


Najważniejsze newsy zebraliśmy poniżej:


1.  Podobny ekran startowy wśród różnych urządzeń z nowym Windowsem


Założenie jest takie, iż nie ważne po jakie urządzenie sięgniemy, mamy mieć podobne odczucia i powinniśmy od razu wiedzieć jak się poruszać po menu. Bez względu na to czy korzystamy z telefonu czy z laptopa.


2.  Funkcja Continuum


Nazwa może sugerować pewną funkcjonalność systemu OSX, jednak w przypadku Microsoftu, polega na automatycznym przełączaniu widoku aplikacji (desktopowy lub tabletowy) w zależności od tego czy np. do tabletu podłączona jest klawiatura czy nie .


3. Cortana!


To asystent głosowy, który znany z telefonów, będzie miał swój odpowiednik w urządzeniach z większym ekranem. Funkcja będzie mocno zintegrowana z systemem, pozwoli na przeszukiwanie zasobów komputera oraz sterowanie funkcjami wielu aplikacji, np. nowej przeglądarki Spartan.


4. Uniwersalne programy


Każda wersja systemu będzie posiadała preinstalowane programy (do poczty, wiadomości, kalendarza, zdjęć, muzyki i filmów). Na wszystkich rodzajach urządzeń będą oferowały ten sam interfejs i funkcje.


5. Pakiet Office


Posiadacze aktywnej licencji na Office Microsoftu będą cieszyli się identycznymi funkcjami i wyglądem, niezależnie od sprzętu na jakim pracują.


6.  Xbox mocno powiązany z Windowsem.


Wraz z premierą nowego systemu właściciele konsoli Xbox One będą mogli cieszyć się swoimi grami również na komputerach czy tabletach. To wszystko za  sprawą strumieniowania.


Nowy Windows 10 jest dostępny do pobrania po rejestracji w programie Windows Insider.Zobacz też: Zapowiedź Windows 10 »