Dodajesz do:
{{publicationProducts.getPublication().title}}
{{product.name}}
Jak dodać

Jak wybrać stację dokującą?

Akcesorium, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie swojego dnia w pracy lub w domu podczas odpoczynku.
Jak wybrać stację dokującą?

Stacja dokująca rzadko kiedy dostarczana jest jako wyposażenie standardowe nowego telefonu.

Urządzenie ułatwia dostęp do przychodzących powiadomień o połączeniach, wpisach w kalendarzu czy wiadomościach od znajomych, dzięki czemu jesteśmy na bieżąco ze wszystkim tym, co przechodzi przez nasz telefon. Smartfon umieszczony w stacji ma cały czas dostarczaną energię, co daje pewność nie nie ominie nas żaden komunikat.

Zanim udamy się do sklepu po zakup uniwersalnej stacji dokującej lub do konkretnego modelu telefonu, powinniśmy przemyśleć kilka kwestii.

Jeśli nie zamierzasz zmieniać telefonu, sprawdź jaki rodzaj stacji dokującej będzie miał możliwość współpracy z twoim modelem. Jeśli jednak rozważasz zmianę aparatu, typ interesujących cię akcesoriów jest tym, co powinieneś wziąć pod uwagę razem z innymi parametrami.


Stacja dokująca jest tym typem urządzenia, dla którego design stanowi jeden z podstawowych kryteriów wyboru. Urządzenie zazwyczaj stawiamy na biurku lub w innym widocznym miejscu np. w salonie. Istotne jest więc aby swoim kształtem, kolorem i wielkością wpisywała się nie tylko w styl pomieszczenia ale i estetykę posiadanych już akcesoriów elektronicznych.


kliknij w zdjęcie aby przejść do sklepu

kliknij w zdjęcie aby przejść do sklepu

Stacje dokujące mają możliwość umieszczania w nich telefonu zarówno w pionie jak i w poziomie - istotną wytyczną może się stać miejsce złącza ładowania w twoim smartfonie (z boku lub u dołu). Jeśli każda myśl o tym, że musisz użyć przedłużacza wywołuje ciarki na twoim ciele, zwróć uwagę na odpowiednią długość kabla zasilającego stację.

Miłym dla telefonu będzie fakt, że stacja posiada odpowiednio dostosowaną przestrzeń instalacyjną z nieinwazyjnych materiałów. Wybierz tą, w której telefon instaluje się szybko i bezboleśnie, dzięki czemu nie uszkodzisz go przy częstym użytkowaniu. Praktyczne na pewno będą też dodatki w postaci gumowych wsporników w miejscu wtyku ładującego.
kliknij w zdjęcie aby przejść do sklepu


kliknij w zdjęcie aby przejść do sklepu


Waga stacji dokującej to bez wątpienia kluczowy parametr. Nie chcemy przecież aby za każdym umieszczeniem w stacji telefon był na granicy przewrócenia się. Polecamy te modele, które są wystarczająco ciężkie z środkiem ciężkości umieszczonym jak najniżej.kliknij w zdjęcie aby przejść do sklepu


W Internecie mamy dostęp do ogromnej liczby modeli, od zwykłych wykonanych z tworzywa, poprzez aluminiowe, na bambusowych kończąc. Warto uwzględnić też stację dokującą z wbudowanymi głośnikami, wiele osób nie wyobraża sobie wręcz produktu bez tej opcji. Stacja dokująca może być także wbudowana w duży sprzęt, np. w kino domowe.

kliknij w zdjęcie aby przejść do sklepu

kliknij w zdjęcie aby przejść do sklepuSkomentuj: