Dodajesz do:
{{publicationProducts.getPublication().title}}
{{product.name}}
Jak dodać

Samsung Gear S - smartwatch zamiast tabletu?

Czy Apple i jego Watch mają pierwsze powody do zmartwień?
Samsung Gear S - smartwatch zamiast tabletu?
samsung.com


W sprzedaży dostępny jest już mocny konkurent. Samsung Gear S to najnowszy smartwach koreańskiej firmy. Trzy słowa mogłyby w zupełności wystarczyć aby opisać zegarek: przełomowy, zaawansowany i nowoczesny. Przyjrzyjmy się więc bliżej modelowi Samsung Gear S.


Pierwsze, co rzuca się w oczy to design. Zakrzywiony ekran Super Amoled o przekątnej 2 cale wraz z wygiętą obudową, idealnie dopasowują się do owalu nadgarstka. Metalowe wstawki na kopercie dodają elegancji, a minimalistyczny przycisk funkcyjny oraz wymienne paski występujące w wielu kolorach (szary, biały, czarny, niebieski, błękitny oraz czerwony), urozmaicają całość. Wszystko to sprawia, że zegarek wraz ze swoją elektroniczną (spersonalizowaną) tarczą, prezentują się po prostu świetnie.


Parametry, które kryje wnętrze zegarka są bardzo istotnym jego punktem. Część z dostępnych na rynku tabletów nie dorasta mu do pięt.Na pierwszy plan wysuwa się modem 3G, WiFi oraz Bluetooth, dzięki czemu możemy wykonywać połączenia głosowe i wysłać wiadomości SMS bez potrzeby parowania zegarka ze smartfonem. Możliwości jakie oferuje smartwatch jest znacznie więcej. Dzięki czujnikowi akcji serca istnieje możliwość pomiaru tętna, barometr pozwoli zmierzyć zmiany wysokości, a sensor UV - poziom promieniowania słonecznego. źródło: samsung.com


Wbudowany GPS umożliwia korzystanie z nawigacji, a dodatkowe czujniki pozwalają monitorować aktywność fizyczną i synchronizować wyniki z aplikacją S Health. Co ciekawe, wbudowana bateria pozwala aż na 2-4 dni typowego użytkowania.


W zegarku, podobnie jak w smartfonie, możemy odbierać powiadomienia z ulubionych aplikacji. Możemy przechowywać książkę kontaktową, planować spotkania w kalendarzu czy sprawdzać pogodę. Gear posiada też wbudowany odtwarzacz plików muzycznych, w tym MP3. Sterować smartwatchem, oprócz klawiatury ekranowej, można za pomocą aplikacji S Voice.


źródło: samsung.com

Pełna specyfikacja Samsung Gear S:

  • system opracyjny Tizen
  • zakrzywiony ekran 2" sAmoled
  • 2G oraz 3G (slot na kartę nano SIM)
  • USB 2.0
  • WiFi, GPS oraz Bluetooh 4.1
  • procesor Dual Core 1 GHz
  • pamięć Ram 512MB
  • pamięć flash 4GB
  • bateria 300mAh
  • czujniki: przyspieszeniomierz, barometr, żyroskop, kompas, akcji serca, światła oraz UV

Zegarek można kupić w polskich sklepach w cenie ok 1.400 zł brutto:   Idź do sklepu » Skomentuj:

Kup teraz