Fashyou

Smartwatch dla kobiety - jaki wybrać?

Możliwość korzystania z elektronicznych gadżetów nie jest zarezerwowana tylko dla mężczyzn. Panie również z powodzeniem mogą i korzystają na co dzień z modnej elektroniki.

Tym razem skupimy się nie na nowoczesnych smartfonach czy tabletach, a na inteligentnych zegarkach, które zyskują coraz większą popularność wśród płci pięknej.

Smartwatche mają za zadanie ułatwiać życie swoim właścicielom i właścicielkom w bardzo podobny sposób do smartfonów. Są jednak bardziej osobistym typem urządzenia. Głównie pomagają realizować dzienne cele, wspierają kontakt z innymi, a także wspierają aktywność fizyczną, coraz bardziej docenianą w obecnych czasach.


Mogłoby się wydawać, że wśród dostępnych na rynku modeli trudno odnaleźć takie, które spełniają wymagania kobiet. Nasz przegląd dowodzi, że rzeczywistość nie jest tak zła jak można by przypuszczać.


Smartwatch dla kobiety - czym powinien się charakteryzować?


Wielkość - ma zasadnicze znaczenie, koperta powinna być wykonana z lekkich materiałów, a jej wymiary powinny być dopasowane do kobiecych delikatnych nadgarstków. Tarcze kopert mogą mieć dowolny kształt, a więc okrągłe, prostokątne, a przy tym zakrzywione, uzyskują elegancki kształt elektronicznej opaski.


Kolor - to kwestia gustu rzecz jasna. Warto jednak zauważyć, że pośród wielu modeli można znaleźć nie tylko czarne wersje inteligentnych zegarków, ale i białe, złote, błękitne, zielone, pomarańczowe czy różowe.


Pasek - ciężkie bransolety ze stali nierdzewnej odpadają, mogą męczyć delikatne ręce, dlatego lepiej wybrać te wykonane z gumy (silikonu) lub w przypadku niektórych modeli pokusić się o wymianę na ulubiony rodzaj paska.


Funkcje - wśród smartwatchy można spotkać bardzo podstawowe ich wersje jak Cogito Pop czy Pebble albo sięgnąć po zaawansowane modele jak Samsung Galaxy Gear S, Apple Watch czy Moto 360. Podstawowe wersje oferują zwykle tylko powiadomienia z telefonu bez możliwości głębszej interakcji z zegarkiem. Posiadają jednak niepodważalną zaletę: bardzo długi czas pracy na wbudowanej baterii. Topowe smartwatche działają zwykle około 2 dni na jednym ładowaniu baterii, za to oferują szereg najróżniejszych funkcji od odbierania połączeń głosowych, pisania wiadomości, publikowania postów na portalach społecznościowych po wszelkie funkcjonalności fitness, do których zaliczyć można: pomiary dystansu, kroków, tętna, prowadzenia dziennika aktywności czy wsparcie motywacyjne. Oczywiście nie może wśród nich zabraknąć najważniejszej funkcji jaką jest odmierzanie czasu, niektóre z nich pozwlają również monitorować i optymalizować sen.
Zobacz też: