Fashyou

Inteligentny zegarek jako osobiste centrum powiadomień - Cogito Pop

Cogito Pop to nowoczesny stylowy smartwatch. Łączy w sobie funkcjonalność osobistego centrum powiadomień z klasycznym i eleganckim zegarkiem.
cogitowatch.com


Produkt został doceniony na targach CES2014, gdzie uzyskał aż dwie nagrody: pierwsza w kategorii ‘Bezprzewodowe akcesorium podręczne’, druga w kategorii ‘Biżuteria’. Urządzenie skierowane jest do wszystkich, którzy lubią się otaczać modnymi gadżetami podkreślającymi ich indywidualny styl.


Cogito Pop, choć dostępny jest aż w sześciu wariantach kolorystycznych, jest typowym sprzętem z kategorii unisex. Koperta zegarka wykonana została z tworzywa sztucznego, a pasek z gumy. Urządzenie jest wodoszczelne do 10ATM, więc z powodzeniem można z nim nurkować. Z boku koperty mamy do dyspozycji dwa programowalne przyciski funkcyjne i koronkę do ustawiania czasu. Za pomocą zegarka możemy zdalnie sterować odtwarzaniem muzyki w telefonie, wykonywać zdjęcia kamerą smartfona lub skorzystać z funkcji find watch/phone. Użytkownicy telefonów z androidem dodatkowo mają możliwość wyciszenia połączeń przychodzących.


Tarcza zegarka praktycznie niczym nie różni się od analogowego odpowiednika, z tą różnicą, że umieszczono w niej diody, które podświetlają odpowiednie ikony w zależności od wyświetlanego powiadomienia. Zegarek może nas poinformować o przychodzących i nieodebranych połączeniach, e-mailach, wiadomościach sieciowych, wydarzeniach z kalendarza czy krytycznym poziomie baterii w telefonie.źródło: cogitowatch.com


Oprócz powiadomień graficznych urządzenie może wibrować oraz wydawać określone dźwięki. Zegarek sparowany jest z naszym smartfonem poprzez bluetooth, a do jego obsługi i konfiguracji należy zainstalować w telefonie odpowiednią aplikację. Cogito Pop zasilany jest przez dwie baterie, o których w praktyce można zapomnieć, gdyż czas pracy przewidziany jest na około rok noszenia. Smartwatch współpracuje z urządzeniami opartymi na systemie Apple iOS 7 oraz Android 4.3 (wybrane modele), dzięki czemu jest ciekawą propozycją dla większości użytkowników.