Fashyou

Remedium na skórne i włosowe problemy: olej arganowy

Chcąc rozwiązać swoje problemy w pielęgnacji skóry i włosów, kobiety coraz częściej sięgają po naturalne wsparcie. Największe nadzieje pokładają w najpopularniejszym składniku kosmetycznym ostatnich miesięcy, jakim jest olej arganowy. Czy to naprawdę środek zaradczy i lekarstwo na wszystko?

Oryginalny olej arganowy nazywany jest płynnym złotem Maroka, ponieważ pozyskuje się go w czasochłonnym procesie tłoczenia nasion drzew arganowych występujących w tym rejonie. Jest cenny niemal jak złoto nie tylko dosłownie, ale także pod względem właściwości, jakie kryją się w jego niepozornej, złocistej kropli. Na co pomaga olej arganowy?

Olej arganowy na włosy

Jest najczęściej spotykanym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji włosów. Zanim jednak sięgniemy po pierwszym lepszy produkt z dopiskiem „zawiera olej arganowy”, warto sprawdzić, czy nie są to śladowe ilości. Najlepsze są mieszanki oleju arganowego z innymi olejami roślinnymi i witaminami, bez silikonów, alkoholi i parabenów. Wówczas olejek arganowy do włosów:

• zapewnia termoochronę i fotoprotekcję,
• ogranicza utratę wody (pośrednio nawilża),
• łagodzi podrażnienia skóry głowy,
• dogłębnie regeneruje, odżywia i wzmacnia,
• wygładza i eliminuje problem puszenia się,
• ochrania delikatne końcówki przed rozdwojeniem.

Olej arganowy na skórę

Ze względu na sporą zawartość witaminy E (nazywanej witaminą młodości) kobiety bardzo chętnie sięgają po olej arganowy jako zamiennik dla kremów, balsamów lub masek. Świetnie się wchłania, pozostawiając cerę nawilżoną i gładką, dlatego można stosować go jako bazę pod makijaż. Niewiele osób wie, że zawiera także butyrospermol, czyli łagodny alkohol ochraniający przed promieniowaniem słonecznym. Regularnie stosowany opóźnia starzenie się skóry, minimalizuje widoczność zmarszczek i cieniów pod oczami, a nawet ogranicza powstawanie trądziku.