Fashyou

Przegląd: statywy do telefonu - jaki wybrać?

Robienie zdjęć jeszcze wygodniejsze niż dotychczas!

Wykonywane fotografii przy użyciu smartfona jest obecnie najwygodniejszym i zarazem najprostszym sposobem uwieczniania ważnych dla nas chwil.


Wielu użytkowników, korzystając ze swojego telefonu i opierając się na jego zawansowanych funkcjach, jest w stanie osiągnąć poziom fotografii bliski profesjonalnemu. 


Robiąc jednak szybkie zdjęcia na co dzień lub podczas imprez zorganizowanych, często pomijamy pewne aspekty techniczne i zadowalamy się zdjęciami gorszej jakości, np. nieostrymi.  


Jak w prosty sposób sprawić aby każde ujęcie dawało piękny efekt?


Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na odpowiednie ustawienie względem światła, np. by zamiast wprost na obiektyw, padało na fotografowany obiekt. Ponadto, wykonując zdjęcie kadrujmy to, co faktycznie chcemy uchwycić, tak by niepotrzebne elementy nie znalazły się na ujęciu i nie trzeba było ich później docinać. 


Część telefonów posiada automatyczne tryby dedykowane do fotografowania w określonych warunkach, wybierajmy więc tę opcję, która pasuje do miejsca, w którym robimy zdjęcia (np. noc lub plaża)


Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z kolorów zatrzymanego obrazu, z pomocą najczęściej przychodzą filtry, które w prosty sposób nadają zdjęciu unikalnego uroku. 


Jak zapewnić, by zdjęcia zawsze wychodziły ostre?


Sposobem na zapewnienie sobie najlepszej możliwej ostrości dla danego modelu telefonu jest jego ustabilizowanie. Można tego dokonać stawiając smartfon na czymś nieruchomym i wykonać zdjęcie za pomocą samowyzwalacza. Takie rozwiązanie niesie jednak ze sobą dwie zasadnicze wady. Nie zawsze mamy o co oprzeć telefon, a także nie mamy pewności czy w kadrze znajdzie się dokładnie to, co chcemy sfotografować.

Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi świetny gadżet statyw do smartfonu:
  • zapewnia ostre fotografie,
  • zapewnia pełną mobilność oraz możliwości adaptacji w terenie.
Można spotkać modele na długich nogach lub samemu skompletować sobie taki zestaw, modele z krótkimi i poręcznymi nóżkami oraz z elastycznymi ramionami do owijania np. wokół gałęzi. Zobacz, jakie statywy warto wybrać.