Fashyou

Podręczne źródło energii PQi Power Bank 5200

Przenośny Bank Energii jest nieocenionym urządzeniem gdy bateria naszego telefonu bądź tabletu zaskakuje nas niskim poziomem naładowania.
pqigroup.com

PQi-Power 5200 dysponuje pojemnością 5200 mAh, co oznacza, że dzięki temu urządzeniu, możemy w prosty i szybki sposób, w każdej chwili doładować nasze elektroniczne gadżety. Ładowarka idealnie sprawdzi się na dłuższych wyjazdach, podczas których dostęp do źródeł energii może być utrudniony.


Urządzenie jest naprawdę niewielkich rozmiarów, a kształtem przypomina prostopadłościan o wymiarach 7 x 7,2 x 2,3 cm z delikatnie zaokrąglonymi krawędziami. Powierzchnia wykonana jest z plastiku wykończonego na wysoki połysk - jedynie tylna ścianka jest zmatowiona, tak by urządzenie stabilnie utrzymać w dłoni.


PQi power bank posiada dwa porty USB: jeden standardowy do ładowania innych urządzeń i drugi microUSB, do ładowania samej ładowarki. Bardzo ładnie komponują się z urządzeniem 4 diody LED informujące o stanie naładowania baterii oraz uruchamiający je przycisk. Power Bank występuje w dwóch wariantach kolorystycznych: białym i czarnym.


Jak wygląda w praktyce użycie tej ładowarki? Bardzo prosto, otóż jeśli nasz telefon bądź tablet posiada wejście microUSB do ładowania, to wykorzystujemy kabelek dostarczony przez producenta. W momencie gdy nie posiadamy w naszym urządzeniu portu microUSB tak jest np. w iPhonie, wtedy wykorzystujemy przewód używany z ładowarką sieciową - w iPhonie 5S przewód z jednej strony posiada złącze USB, które podłączamy do PQI Power bank, a z drugiej strony mamy złącze Lightning, które podłączamy do iPhone’a.
Sama specyfikacja techniczna urządzenia prezentuje się też dość dobrze.

5200 mAh wystarcza na co najmniej trzykrotne naładowanie np. iPhone’a 5S do pełna. Napięcie ładowania podłączonych urządzeń to 5V o natężeniu prądu 1A. Czas do pełnego rozładowania urządzenia w momencie gdy go nie używamy wynosi aż 5000 godzin!