Fashyou

Power bank czy etui z baterią do smartfona?

Dodatkowe źródło energii na plaży, w szkole lub w podróży! Zobacz jak wybrać baterię zewnętrzną do smartfona lub tabletu?

Energię do działania smartfona zapewnia wbudowana w niego bateria. W przypadku iPhone'a i wersji aparatu z ekranem o przekątnej 4,7" pozwala na około 2 dni pracy. Przy pojemności 1810 mAh to i tak świetny wynik porównując go do konkurencyjnych modeli z większym akumulatorem, a pracujących pod kontrolą prądożernego Androida.

Jeśli jednak czas pracy oferowany przez przykładowego iPhone'a jest dla Ciebie niewystarczający i często potrzebujesz dodatkowego zasilania, mamy idealne rozwiązanie!

Producenci akcesoriów dodatkowych oferują dwa rozwiązania, które pozwalają wydłużyć czas działania telefonu. Podłączenie telefonu pod power-bank, czyli baterię zewnętrzną albo skorzystanie z etui, w którego wnętrzu ukryto dodatkowy akumulator. Oba sposoby są dobre i prowadzą do celu, który będzie najlepszy dla Ciebie? Poznaj wady i zalety rozwiązań oraz konkretne produkty.Power bank


W jego przypadku mamy możliwość przebierania w modelach, wzorach, kolorach oraz w najważniejszym parametrze, pojemności wbudowanego ogniwa. Im większa bateria w jego wnętrzu, tym dłużej będzie mógł dostarczać prąd do telefonu. Ponadto modele o dużych ogniwach umożliwiają nawet kilkukrotne naładowanie telefonu do pełna. Baterie przenośne mogą być wyposażone dodatkowo np. w latarkę LED, uchwyt do przenoszenia czy wskaźnik poziomu naładowania. Możemy także sięgnąć po modele z wbudowanym routerem WiFi wraz z modemem 3G (tzw. MiFi). Obok zalet są także wady, chociażby waga urządzenia, która rośniej wraz z ilością oferowanych mAh. Urządzenie jest osobnym produktem, na które musimy znaleźć miejsce w plecaku czy kieszeni kurtki. Czas ładowania power banku nie należy do najkrótszych (np. 5200 mAh w 6-7h).


Etui z baterią


Jest o tyle komfortowym rozwiązaniem, że bateria zintegrowana jest z jego obudową, co pozwala na korzystanie z telefonu prawie bez świadomości o dodatkowym źródle energii. We wnętrzu zwykle znajdziemy ogniwa o pojemności do około 3000 mAh, co pozwala na wydłużenie czasu działania telefonu o około 150%. Proces ładowania iPhona bardzo często uruchamiany jest specjalnym przyciskiem na obudowie etui lub rozpoczyna się automatycznie. Zazwyczaj case'y z baterią projektowane są tak by oprócz funkcji ładowania chroniły urządzenie przed upadkami czy porysowaniem. Mogą być wykonane ze zwykłego plastiku lub nawet w całości z aluminium. Wadą tego typu etui jest przede wszystkim to, że powiększa wizualnie telefon i zaburza jego naturalny design, a to wszytko kosztem siedzącej w jego wnętrzu baterii. Ponadto rośnie ciężar aparatu, co może wpłynąć na trudniejsze upchnięcie go np. w kieszeni jeansów.1. Etui dla iPhone 5/5S

 • bateria 1700 mAh
 • dodatkowa pamięć do iPhona 32GB
 • przycisk startu ładowania
 • diody sygnalizacyjne2. Etui do iPhone 6

 • bateria 3000 mAh
 • diody sygnalizacyjne
 • przycisk startu ładowania
 • możliwość jednoczesnego ładowania etui jak i iPhona3. Etui do iPhone 5/5S

 • bateria 2200 mAh
 • diody sygnalizacyjne
 • przycisk startu ładowaniaZobacz też: