Fashyou

Portfel damski od Puccini – uniwersalny prezent dla każdej kobiety

Co wziąć pod uwagę przy wyborze damskiego portfela?

Kiedy damski portfel ma być prezentem, to warto zastanowić się nad tym, jaki tryb życia ma obdarowywana osoba. Czy korzysta z gotówki, a może nosi przy sobie wyłącznie karty? Czy preferuje niewielkie torebki, a może potrzebuje większego podróżnego portfela? Warto więc poznać podstawowe style portfeli, by dopasować je do danej osoby:
Oto kilka rodzajów damskich portfeli oferowanych na https://puccini.pl/galanteria-skorzana/portfele-damskie-skorzane/:
  • Prosty portfel wygodnie składa się płasko, ale mieści większy wybór przedmiotów, niż można się było spodziewać. Jest to świetne rozwiązanie dla kobiet, które muszą nosić dużo kart.
  • Portfel podróżny zawiera sekcje, które umożliwiają przechowywanie większej ilości dokumentów, na przykład paszportu czy biletów lotniczych. Są też dobrą opcją dla tych kobiet, które używają portfela zamiast torebki, bowiem niektóre modele są w stanie pomieścić nawet telefon.
  • Klasyczne portfele posiadają przegrody na karty, banknoty i bilon. Są najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem i sprawdzą się każdej kobiecie niezależnie od wieku czy statusu.

Zamknięcie w damskich portfelach

Może się to wydawać niezbyt istotnym czynnikiem, ale w rzeczywistości zamknięcie portfela ma duże znaczenie. Dla przykładu otwieranie portfela, który ma zamocowane rzepy, może generować hałas, przez co w niektórych miejscach nie będzie można z niego korzystać. Dodatkowo niektóre zamknięcia wymagają użycia obu rąk, więc w trakcie rozmowy przez telefon również nie da się wyciągnąć z takich portfeli pieniędzy. Należy też pamiętać o tym, że rodzaj zamknięcia ma wpływ na bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli dotyczy to sekcji na monety. Warto więc zastanowić się nad tym, jak używa się portfela damskiego i jak zamknięcie może wpłynąć na jego wykorzystanie.


Materiały, z jakich wykonane są portfele damskie

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze damskiego portfela na prezent, jest materiał, z jakiego będzie on wykonany. Wg popularnej opinii skóra jest najlepszym tworzywem i w przypadku galanterii sprawdza się najlepiej. Dzieje się tak dlatego, że jest to wytrzymały, przyjemny w dotyku i klasycznie piękny materiał. Dodatkowo skórzane portfele dla kobiet występują w różnych wzorach i kolorach, więc łatwo dobrać je do stylu, jaki się preferuje. Warto pamiętać też o tym, że choć to naturalna skóra cieszy się największym uznaniem, to jednak jej ekologiczne zamienniki stają się coraz lepsze i dzięki technologii przypominają swój oryginał nie tylko w aspekcie wyglądu, ale również i cech.