Dodajesz do:
{{publicationProducts.getPublication().title}}
{{product.name}}
Jak dodać

Podstawka pod laptop na kolana - 4 idealne modele!

Intensywnie użytkowana elektronika wydziela znaczne ilości ciepła. W połączeniu z wysoką temperaturą powietrza może wygenerować sporo problemów właścicielowi danego sprzętu.
Podstawka pod laptop na kolana - 4 idealne modele!
Problem w głównej mierze dotyczy laptopów, a jest on tym większy, im czas spędzany przy komputerze jest dłuższy oraz im więcej zaawansowanych obliczeń wykonujesz. Szczególnie używanie notebooka położonego na pościeli czy kolanach, zakrywając przy tym otwory wylotowe, powoduje dodatkowe niepotrzebne obciążenie cieplne.

Będący ciągle w użyciu procesor i karta graficzna, których zadaniem jest obróbka grafiki, przetwarzanie gier 3D czy odtwarzanie filmów 1080p na YouTube, generują bardzo dużo ciepła, a z uwagi na kompaktowe rozmiary i bliskość wszystkich elementów wewnętrznych notebooków, zbyt wolne oddawanie ciepła może prowadzić do uszkodzenia podzespołów i ciągłych restartów (konsekwencja działania zabezpieczeń termicznych).

Ponadto, praca na rozgrzanym prawie do czerwoności laptopie nie należy do komfortowych. Jeśli dodatkowo często pracujesz na laptopie leżąc na łóżku lub siedząc na kanapie, koniecznie zaopatrz się w odpowiednią do tego celu podkładkę.

Aby zaradzić problemowi przegrzewania się sprzętu, a przy tym zachować komfort trzymania urządzenia na kolanach, producenci elektroniki stworzyli specjalne podkładki pod laptop. Ich zadaniem jest dostarczenie chłodnego powietrza do otworów na spodzie laptopa, a realizowane jest to przez wbudowany w ich konstrukcję wentylator (jeden większy lub dwa mniejsze). Do jego zasilania przewidziany jest zazwyczaj specjalny kabelek USB. Podstawki tego typu najczęściej pasują do laptopów o przekątnych maksymalnie 17".

W odróżnieniu od podstawek chłodzących na biurko, modele do pracy na kolanach posiadają inaczej przemyślaną konstrukcję. Powietrze do wentylatora chłodzącego zasysane jest z przestrzeni znajdującej się w środku konstrukcji podstawki, a nie od spodu jak w przypadku podstawek na biurko. Dodatkowo ich podstawa jest miękka lub obita specjalnym materiałem, który nie uciska nóg.Zobacz też:
Skomentuj: