Fashyou

Smartband pomaga prowadzić zdrowy tryb życia!

Opaski fitness i smartbandy zyskują coraz większą popularność.

Opaska smartband to elektroniczny gadżet noszony na nadgarstku wyposażony w szereg czujników, których zadaniem jest mierzyć określone parametry związane z naszą aktywnością fizyczną. Urządzenie współpracuje zazwyczaj ze smartfonem lub podłączane jest do komputera w celu synchronizacji zebranych wyników pomiarów i naładowania akumulatorka.


Opaska fitness jest produktem skierowanym głównie do osób uprawiających sport, a przede wszystkim do tej grupy ludzi, którzy szukają sposobu na szybką analizę poczynionych przez siebie postępów.


Opaska, w zależności od modelu, umożliwia pomiar ilości przebytych kroków, tętna, spalonych kalorii, pokonanego dystansu, a także pozwala monitorować, tak często niedoceniany, sen.


Część modeli wyposażonych w wyświetlacz, pozwala na ustalanie dziennych targetów (np. ilości kalorii, która została nam do spalenia w ciągu danego dnia) oraz przypomina o konieczności podjęcia ruchu, mogą też w niektórych przypadkach zastąpić zegarek, dzięki możliwości wyświetlania czasu.


Jedną z ciekawszych funkcji smart-bandu jest opcja związana z analizą snu. To właśnie dzięki niej lepiej się wyśpimy, a co za tym idzie będziemy efektywniej działać w ciągu dnia. Zakładane na noc urządzenie najpierw uczy się naszego zachowania podczas snu, analizuje nasz ruch i śledzi fazy snu. Za każdym razem stara się obudzić nas w najbardziej optymalnym momencie, z czasem stając się coraz bardziej dokładnym systemem, dobiera najlepszy możliwy czas pobudki. Budzenie przebiega w bardzo delikatny sposób, poprzez subtelne wibracje, dzięki czemu to tylko zainteresowany jest budzony, a nie dodatkowo partner.


Opaski nie należą do grupy gadżetów ekskluzywnych, więc na zakup z pewnością będzie można sobie pozwolić bez większego problemu. Ceny markowych smartbandów zaczynają się już od kwoty około 250 zł, a sięgnąć mogą nawet 800 zł.