Dodajesz do:
{{publicationProducts.getPublication().title}}
{{product.name}}
Jak dodać

Nowości w systemie Apple iOS8


Nowości w systemie Apple iOS8
apple.com
Mobilny system iOS8 to najnowsze oprogramowanie od Apple. Przeznaczony jest do pracy na urządzeniach iPhone, iPad czy iPod. System Apple iOS8 jest następcą wysłużonej już siódemki. Update przeprowadzić będzie można tylko na wybranych modelach urządzeń (lista na końcu artykułu).

Główną zaletą systemu jest jego prostota oraz szybkość działania. Próżno tu szukać zacięć, lagów czy samoczynnych restartów. Użytkownicy systemu mają do dyspozycji szeroką bazę aplikacji dostępną w App Store. 

Czym zatem różni się najnowsza odsłona iOS’a od poprzednika? Wizualnie praktycznie niczym, co rozpatrujemy w kategoriach jednego z pozytywów. Jednak diabeł tkwi w szczegółach i na nich skupimy się dalej.

Zmianie uległ tryb wielozadaniowości, który teraz ukazuje dodatkowy pasek ikon kontaktów umożliwiając tym samym wykonanie połączenia, wysłanie wiadomości czy rozpoczęcie rozmowy Facetime.

Obszar powiadomień wysuwanych z górnej belki pozwala na natychmiastową reakcję na ukazujące się tam komunikaty, np. z tego miejsca można odpisać na sms lub przyjąć/odrzucić zaproszenie do kalendarza.


źródło: apple.com


Idź do sklepu »


Systemowa aplikacja Mail zyskała funkcję reakcji na gesty umożliwiające oznaczanie wiadomości. Wprowadzono też automatyczne rozpoznawanie wybranych wydarzeń wraz z propozycją dodania terminów do kalendarza.

Przeglądarka Safari daje możliwość podglądu wszystkich aktualnie otwartych stron z funkcją ich grupowania, a także możliwość wglądu w karty otwarte na innych urządzeniach powiązanych z naszym kontem iCloud. Zmiany te jednak dotyczą tylko Safari dla iPad’a.

System iOS8 wyposażono w bibliotekę zdjęć iCloud porządkującą zbiory fotografii i filmów. Nowa biblioteka ma za zadanie odciążyć pamięć naszych urządzeń. Nasze kolekcje od teraz możemy przeglądać zdalnie na wszystkich urządzeniach. Dodatkowo program Zdjęcia pozwala użytkownikom na prosty retusz i edycję z możliwością późniejszego cofnięcia zmian. Nowe funkcje to: kadrowanie, inteligentne korekcje czy fotofiltry. W samej aplikacji do robienia zdjęć użytkownikom oddano do dyspozycji nową opcję, którą są zdjęcia poklatkowe pozwalające na tworzenie sekwencji wideo ze zdjęć wykonywanych w dynamicznie wybieranych odstępach czasu.


źródło: apple.com

Skomentuj:

Kup teraz