Fashyou

12 Najciekawszych przenośnych głośników

Praktyczny gadżet, który skradnie twoje serce!

Idealnie sprawdzają się w podróży, na wakacjach czy podczas weekendowego wypadu za miasto. Można je podłączyć pod prawie każdy telefon komórkowy, odtwarzacz mp3 lub mp4.

Ceny tych urządzeń zaczynają się od kilkudziesięciu złotych wzwyż, dzięki czemu bez problemu można sobie pozwolić na uzupełnienie swojej 'gadżeciarskiej' kolekcji lub podarować bliskiej osobie w prezencie.

Głośniki przenośne zazwyczaj mają wielkość przeciętnego smartfona, z tą różnicą, że są nieco grubsze. Design tego typu głośników jest kwestią dowolną, można spotkać głośniki w kształcie prostopadłościanu, walca, przypominające przedmioty codziennego użytku, a nawet pluszowe zwierzątka!


Głośniki przenośne zasilane są zazwyczaj przez wbudowany akumulator lub dzięki ładowarce sieciowej. Połączenie ze sprzętem, który dostarczać będzie nagrania następuje w zależności od modelu: przez kabel audio z końcówką miniJack lub bezprzewodowo np. za pośrednictwem Bluetooth. 


Parametry dźwiękowe, z uwagi na znacznie mniejsze gabaryty w stosunku do klasycznych głośników, zdecydowanie bardziej przewyższają te oferowane przez głośnik wbudowany w telefon. Większość modeli z górnej półki jest w stanie z powodzeniem wypełnić nieduże pomieszczenie odpowiednim poziomem dźwięku. Niektóre modele oferują również możliwość sterowania utworami za pomocą dedykowanych do tego przycisków, a także mogą posłużyć jako przenośny zestaw głośnomówiący. Jeszcze inne zostały wyposażone w slot na karty SD umożliwiający bezpośredni odsłuch muzyki.


Głośniki bezprzewodowe są bardzo ciekawą propozycją dla fanów muzyk, stanowią bowiem świetną alternatywę dla słuchawek, umożliwiając dzielenie się muzyką ze znajomymi. 


Sprawdź przegląd najciekawszych głośników i koniecznie daj znać w komentarzu, które najbardziej przypadły ci do gustu :)