Fashyou

Naczynia ceramiczne – poznaj ich zalety!

W naszych kuchniach powinniśmy posiadać naczynia tylko najwyższej jakości. Powinny być one odporne na różne temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo, bardzo ważne są wrażenia estetyczne, dlatego naczynia kuchenne powinny być nie tylko funkcjonalne, ale i piękne. Materiałów, z których są one tworzone jest wiele. Najczęściej jednak wybieramy naczynia ceramiczne. Co czyni je tak wyjątkowymi?

Trwałość

Naczynia ceramiczne są niezwykle trwałe i wytrzymałe na wiele czynników. Tylko te wykonane z najwyższej jakości materiału będą nam służyć przez wiele lat. Naczynia ceramiczne pokryte są specjalną warstwą ochronną, dzięki czemu chemia (np. płyn do naczyń) nie wchłania się przez porowatą powierzchnię. Przy wyborze ceramicznych naczyń warto zwrócić uwagę na ich wykończenie. Najlepiej, aby było ono matowe, ponieważ połysk świadczy o użyciu szkodliwych substancji. Ponadto, naczynia ceramiczne są niezwykle odporne na wysokie temperatury, dzięki czemu z powodzeniem możemy przygotowywać w nich potrawy zapiekane. Naczynia ceramiczne do zapiekania mogą być prezentem na każdą okazję.

Funkcjonalność

Wiele osób decyduje się na zakup naczyń ceramicznych ze względu na ich funkcjonalność. Dzięki wykorzystaniu naturalnych materiałów, potrawy przygotowywane w naczyniach ceramicznych są zdrowsze, ponieważ materiał nie wchodzi z nimi w reakcję. Co więcej, ceramika nie zawiera popularnej powłoki teflonowej, dzięki czemu jest bardziej przyjazna dla środowiska oraz naszego zdrowia. Dodatkowo, jedzenie nie przywiera do naczynia i nie rysuje jego powierzchni. Ceramika skraca także czas przygotowywania posiłku oraz ogranicza ryzyko przypalenia do minimum. Dzięki temu potrawy są bardziej soczyste i zawierają mniej tłuszczu. W każdej kuchni powinny znaleźć się funkcjonalne i trwałe garnki ceramiczne. Warto wybierać ceramikę najwyższej jakości, aby dbać o nasze zdrowie, a także długotrwałość naczyń.Łatwe czyszczenie

Ceramika jest wyjątkowo łatwa w utrzymaniu. Potrawy nie przywierają do dna, dzięki czemu czyszczenie nie jest mocno inwazyjne. Zabrudzenia możemy usunąć samą gorącą wodą, bez szorowania i ryzyka zadrapań. Idealnym rozwiązaniem będzie ceramiczne naczynia do zapiekania oraz ceramiczna forma do tarty.

Estetyka

To zaleta naczyń ceramicznych, która nasuwa się na myśl jako pierwsza. Ceramika jest niezwykłym materiałem pod względem wizualnym. Możemy wybrać naczynia z niej wykonane w różnych kształtach, kolorach i wzorach. W zależności od naszych upodobań możemy wybrać białe naczynia ceramiczne, bądź takie o intensywnych kolorach i wzorach. Często na ceramicznych kubkach możemy spotkać motywy ludowe, które dodają kuchni niepowtarzalnego charakteru. Warto zainwestować w wygląd oraz funkcjonalność naszej kuchni i skompletować swój ceramiczny zestaw. W ofercie znajdziemy ceramiczne kubki, talerze, miski oraz ceramiczne miseczki. Wszystko utrzymane w jednym kolorze lub jednym wzornictwie będzie pięknie wyglądać zarówno za szkłem, jak i na zastawionym stole.Warto wiedzieć

Aby naczynia ceramiczne zachowały swoje właściwości, warto pamiętać, żeby podczas każdego smażenia używać minimalnej ilości tłuszczu. Jego brak może powodować przegrzanie patelni. Szczególną uwagę trzeba zwrócić także na mycie naczyń ceramicznych. Muszą być one dokładnie umyte i osuszone, ponieważ kamień z wody osadzający się na ściankach naczynia może powodować utratę właściwości nieprzywierających. Do czyszczenia nie powinno się używać soli, aby nie uszkodzić powłoki.

Produkty wyróżnione w artykule znajdziesz pod linkiem: https://dukapolska.com/porcelana-i-ceramika.