Fashyou

Motorola Moto 360 - alternatywa dla Apple Watch?


Odpowiedzią Motoroli na zegarek Apple Watch jest model Moto 360. Jego oficjalna premiera odbyła się w czerwcu bieżącego roku na imprezie Google I/O. Z początkiem września smartwatch został udostępniony do sprzedaży za pośrednictwem oficjalnej strony Motoroli oraz sklepu Google Play w cenie 250 dolarów. Cena nie jest wygórowana i zapewne gadżet znajdzie wielu odbiorców wśród fanów sprzętu z Androidem.

Specyfikacja Moto 360 nie odbiega zbytnio od tego co oferują nam popularne smartfony. Jednak forma w jakiej urządzenie zostało ujęte świadczy o tym, z jak atrakcyjnym i nowoczesnym designem mamy do czynienia.
  • Zegarek oferowany jest w dwóch kolorach kopert: srebrnej oraz czarnej (obie wykonane ze stali nierdzewnej).
  • Posiada wymienne paski wykonane ze skóry Horween w trzech kolorach.
  • Smartwach wyposażony jest w okrągły ekran o przekątnej 1,56” i dodatkowo osłonięty odpornym na uszkodzenia szkiełkiem Corning Gorilla Glass 3.
  • Urządzenie napędza procesor TI OMAP3, wspomaga go 512 MB pamięci oraz 4GB pamięci na dane użytkownika.
  • Komunikacja z zegarkiem odbywa się przy pomocy Bluetooth 4.0LE i współpracuje on z wybranymi modelami smatfonów z Androidem 4.3 na pokładzie.
  • Producent zadbał również o to, by znalazły się w nim takie czujniki jak krokomierz, optyczny czujnik tętna oraz czujnik wykrywający dotyk ciała.
  • Wiele osób ucieszy fakt, że Moto360 nadaje się również do pływania - jego klasa szczelności to IP67.
  • Zegarek posiada wbudowaną wibrację na potrzeby odbierania powiadomień oraz dwa mikrofony umożliwiające komunikację głosową.
  • Czas pracy według zapewnień Motoroli obliczony jest na cały dzień zróżnicowanego użytkowania.
  • Kładąc się wieczorem spać wystarczy położyć go na bezprzewodowej ładowarce tak, by następnego dnia rano był znów w pełni gotowy do działania.

źródło: motorola.com

Głównym zadaniem Moto 360 poza odmierzaniem właściwego czasu, jest jego synergia z właścicielem. Dzięki odpowiednim algorytmom zegarek jest w stanie przewidzieć czego potrzebujemy zerkając na niego w danej chwili. Urządzenie udostępnia bieżące informacje na temat pogody czy nadchodzących wydarzeń z kalendarza. Wyślemy dzięki niemu sms oraz nawiążemy hangout ze znajomymi. Bez problemu wyświetli też powiadomienia z popularnych serwisów społecznościowych. W razie potrzeby poprowadzi nas za rękę dzięki wbudowanej nawigacji. Smartwach Motoroli pozwala zachować pełną kontrolę nad naszą aktywnością fizyczną, dzięki czemu można powiedzieć, że dba o nasze zdrowie.


źródło: motorola.com

Do komunikacji z urządzeniem służą przede wszystkim komendy głosowe oraz boczny przycisk funkcyjny, a sama obsługa zegarka jest maksymalnie ułatwiona. Przyjemną częścią wbudowanego interfejsu jest jego spersonalizowany sposób wyświetlania godziny, gdyż można użyć różnych sposobów prezentacji czasu tzw. “watch faces”. Całość urządzenia napędza system Android Wear, z każdą chwilą powiększa się też liczba aplikacji, które można w nim zainstalować.