Fashyou

Męski garnitur w kratę – wielofunkcyjny i stylowy element garderoby

Artykuł sponsorowany
Męskie garnitury w kratę to oznaka elegancji i dobrego gustu. To część garderoby, która przez kilkadziesiąt ostatnich lat ewoluowała – modne garnitury są już nie tylko głównym elementem biznesowego dress code’u, ale też, coraz częściej stanowią podstawę oryginalniej, miejskiej stylizacji. Garnitur w kratę można nosić na wiele sposobów – to dobór dodatków i pozostałych części garderoby determinuje, jaki charakter finalnie osiągnie stylizacja.

Garnitur w kratę – modowy wyróżnik z tłumu

Historia popularnej na garniturach kraty, zaczęła się od hrabiego Seafield, właściciela jednego z wąwozów w Szkocji, który swoich łowczych ubierał w uniformy pokryte charakterystycznym rodzajem kraty, tzw. glen plaid. Zauważył to ówczesny książę Walii – Edward VIII, któremu tak spodobał się ten wzór, że przeniósł go na garnitury, które później z upodobaniem nosił przez długie lata. Niedługo po tym, garnitury w kratę, stały się częścią garderoby charakterystyczną dla europejskiej klasy wyższej. Mężczyźni, którzy w swojej szafie mają chociaż jeden garnitur w kratę, uchodzą za osoby o wyjątkowym wyczuciu stylu. To właśnie modne garnitury w kratę, w odróżnieniu od tradycyjnych modeli w stonowanych kolorach, pozwalają wyróżnić się z tłumu.

Garnitur w kratę – jaki model będzie najlepszy?

Idealny garnitur to taki, który świetnie leży, umożliwia swobodne wykonywanie ruchów, a także nie onieśmiela swoim wyglądem. Do pracy, na biznesowe spotkania czy ważne uroczystości rodzinne, dobrze jest wybierać garnitury bardziej stonowane, w delikatną kratę, która z daleka sprawia wrażenie gładkiego materiału, a dopiero z bliska nabiera pożądanego wyglądu. Z kolei modele w wyrazistą kratę i w intensywnych kolorach, będą odpowiednie dla mężczyzn, którzy swoimi stylizacjami, lubią zwracać na siebie uwagę. Tego rodzaju garnitury dobrze sprawdzą się podczas nieformalnych spotkań czy mniej oficjalnych uroczystości rodzinnych. Najmodniejsze modele garniturów na co dzień oraz na formalne okazje, można znaleźć na tej stronie: https://www.lancerto.com/kolekcje/garnitury.html.

Męski garnitur – nie tylko w parze

Poszczególne elementy garnituru, nie zawsze trzeba nosić w parze – założone oddzielnie, są w stanie stworzyć równie ciekawą i oryginalną stylizację. Do marynarki w kratę, wystarczy dobrać gładkie spodnie, by uzyskać swobodny, miejski look o charakterze smart casualowym. Do spodni w kratę, idealne połączenie będą stanowiły koszula i kardigan, nadal utrzymując zestaw w półformalnym stylu. Z kolei panowie, którzy chcieliby stworzyć niebanalną stylizację na co dzień, spodnie w kratę mogą połączyć z T-shirtem, a zamiast tradycyjnych półbutów, założyć modne trampki. Te wszystkie propozycje powodują, ze zakup modnego garnituru w kratę to inwestycja na lata – można go nosić na wiele sposobów, łącząc jego poszczególne elementy z innymi częściami garderoby i otrzymując zestawy o różnym stopniu formalności.

Wzorzysta garderoba – podstawa efektownych stylizacji

Męski garnitur w kratkę to zdecydowanie mniej formalny element garderoby od gładkiego lub prążkowanego modelu. Sam ten fakt powoduje, że tworząc stylizacje na kanwie kraciastych garniturów, można sobie pozwolić na więcej swobody, chociażby w przypadku łączenia różnych faktur oraz motywów występujących na pozostałych ubraniach. Dobierając poszczególne elementy, bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie wielkości wzorów oraz kolorystyki, w której są utrzymane. W przypadku dwóch takich samych wzorów na różnych elementach garderoby bardzo ważne jest, żeby oba znacząco się różniły – dzięki temu, nie zleją się w całość. Dobrym połączeniem będzie np. marynarka w drobną kratę i krawat w obszerną kratę. Odwrotna zasada obowiązuje w przypadku dwóch różnych wzorów – by stylizacja była spójna, powinny być podobnej wielkości.

Garnitur w kratę to atrybut każdego, eleganckiego mężczyzny. Dzięki swojemu oryginalnemu wzorowi, świetnie nadaje się nie tylko do tworzenia biznesowych stylizacji, ale też sprawdza się przy mniej formalnych okazjach. Dobrze dobrany, modny garnitur w kratę jest wielofunkcyjny – można go nosić w komplecie lub korzystać jedynie z marynarki lub spodni i na ich kanwie tworzyć niebanalne połączenia modowe.