Dodajesz do:
{{publicationProducts.getPublication().title}}
{{product.name}}
Jak dodać

Zadbaj o środowisko z ładowarką słoneczną

Coroczny dzień Ziemi przypada 22. kwietnia, jednak już teraz zachęcamy Was do wniesienia choćby niewielkiego wkładu w ochronę środowiska.
Zadbaj o środowisko z ładowarką słoneczną


Używając ładowarek sieciowych do telefonu, tabletu czy odtwarzacza mp3, korzystamy z energii elektrycznej dostarczanej do nas z elektrowni. Energii, która w dużym uproszczeniu została wyprodukowana przy jednoczesnej emisji pewnego poziomu zanieczyszczeń. Stąd nasz ukłon w stronę alternatywnych źródeł energii.


Nie od dziś wiadomo, że naturalne światło słoneczne może stać się nieocenionym źródłem energii elektrycznej. Chcielibyśmy zachęcić Was do zmiany zwykłych ładowarek sieciowych na zasilane słońcem, chociaż na ten jeden dzień w roku. Dzięki temu można w łatwy sposób wyrobić w sobie nawyk myślenia o ekologii, a przy tym dołożyć niewielką osobistą cegiełkę do dbania o środowisko naturalne.


Ładowarki solarne, są urządzeniami bardzo prostymi w obsłudze. Tak samo jak ładowarki sieciowe służą do zasilania urządzeń elektrycznych, z tą różnicą, że solarne do działania potrzebują słońca lub energii z sieci elektrycznej, a klasyczne tylko i wyłącznie energii sieciowej. Dużą zaletą ładowarek solarnych jest możliwość gromadzenia energii elektrycznej, dzięki wbudowanemu akumulatorowi. Dzięki temu, nawet jeśli w danym momencie ładowarka nie jest używana, zamiast leżeć bezczynnie w szufladzie, wystarczy położyć ją w miejscu z dostępem do światła dziennego i sama zadba o to, by do następnego podłączenia, np. telefonu, była już w pełni naładowana.
Zazwyczaj producenci tego typu urządzeń dołączają komplet przejściówek i złączy tak, aby możliwe było naładowanie praktycznie każdego urządzanie elektronicznego. W ofercie sklepów możemy spotkać też modele z akumulatorkami o różnych pojemnościach, co przekłada się na  ilość możliwych pełnych naładowań naszego sprzętu. Wbudowany akumulator może być również naładowany za pomocą portu USB w naszym komputerze lub zwykłej ładowarki sieciowej. Dzięki niewielkim rozmiarom i wadze, urządzenie może spokojnie zastąpić awaryjne źródło energii np. gdy jesteśmy w podróży.
Skomentuj: