Fashyou

Ładowarka indukcyjna do telefonu - jak działa i gdzie kupić? [film]

Ładowanie telefonu bez potrzeby podłączenia go do klasycznej ładowarki? Wszystko jest możliwe!

Nowe rozwiązanie, choć istnieje na rynku już od pewnego czasu, zaczyna się mocno popularyzować, głównie wśród high-endowych urządzeń takich jak np. Samsung Galaxy S6.

Nowy sposób bezprzewodowego ładowania smartfonów to mnóstwo zalet. Po pierwsze uwalniamy się od ciągłego podłączania telefonu do wtyku ładowarki przewodowej, pozbywając się przy tym wszechobecnych kabli.

Jak działa ładowarka indukcyjna?

Wytwarzane pole elektromagnetyczne w cewce podstawki ładującej, przekazuje energię do specjalnego obwodu elektrycznego zainstalowanego w urządzeniu. Konieczne jest oczywiście ułożenie telefonu na podstawce. W ten sposób indukuje się w nim napięcie umożliwiające naładowanie naszego gadżetu. W podobny sposób bardzo często ładowane są szczoteczki elektryczne, które odkładamy na specjalne podstawki. Podstawki do ładowania indukcyjnego zazwyczaj przybierają płaską formę i na stałe wpięte są do gniazdka sieci elektrycznej, w miejscu w którym dostęp w mieszkaniu czy w biurze jest dla nas najwygodniejszy. Ładowarka uruchamia się automatycznie dopiero z chwilą wykrycia na sobie smartfona. Sam proces ładowania trwa dłużej od standardowego (sieciowego), jednak już niedługo urządzenia indukcyjne pozwolą na znaczne skrócenie czasu uzupełniania baterii do nawet 1,5h!Oprócz ładowarek dedykowanych do konkretnych modeli telefonów (czasem jest to jedyne rozwiązanie z uwagi na różne standardy), można nabyć także uniwersalne urządzenia tego typu. Jednym z popularnych standardów, spotykanym w większości modeli smartfonów, jest Qi. Jeśli zatem posiadasz telefon umożliwiający bezprzewodowe ładowanie, wybierz dla siebie zgodną ładowarkę, czyli koniecznie sprawdź w jaki standard ładowania wyposażono Twój smartfon.


Gdzie kupić ładowarki indukcyjne:


Zobacz też: