Fashyou

Kulka Sphero - steruj zdalnie telefonem! [film]

Nowy wymiar elektronicznej rozrywki, ale czy to zabawka dla młodszych czy jednak starszych użytkowników, nie jest już tak jasne :)
sphero.com

Gadżet Sphero 2, czyli piłka-robot, choć jest już od pewnego czasu na rynku to dla wielu użytkowników smartfonów wciąż stanowi ciekawostkę. Dzięki niemu można poznać na prawdę ciekawy rodzaj zabawy.

W stosunku do swojego poprzednika nowe Sphero jest dwukrotnie szybsze oraz trzykrotnie jaśniejsze! Kulkę wyposażono w ulepszony interfejs zapewniający doskonalenie kontroli i technik jazdy.


Rozpoczynając przygodę ze Sphero musimy jednak przejść pewien etap, po którym będziemy mogli uzyskiwać większe prędkości poruszania się i nowe kolory podświetlenia (ponad tysiąc możliwości). Z każdym kolejnym uruchomieniem i poprawnym wykonaniem celów odblokują się kolejne poziomy interakcji kuli z otoczeniem. Sphero w ten sposób zadba o to byśmy nauczyli się jej zachowania i zdobyli umiejętności do wykorzystania 100% jej prędkości. Dlatego ważne jest aby pokonywać jak najdłuższe dystanse bez obijania się o przeszkody :)


W zestawie z kulą producent przewidział dwie mini rampy do skoków i ewolucji w powietrzu. Do zabawy udostępnionych zostało aż 25 aplikacji mobilnych zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Ponadto opcjonalnym urządzeniem jest specjalny rydwan, którego napędem staje się Sphero czyniąc z niego mini wózeczek. Zaopatrzony został dodatkowo w mocowanie LEGO, co automatycznie zwiększa jego funkcjonalność.


Kulą Sphero sterować można smartfonem lub tabletem (iOS, Android). Za precyzję i odpowiednią reakcję na polecenia odpowiadają umieszczone wewnątrz kuli żyroskop i przyspieszeniomierz. Zabawkę ładuje się bezprzewodowo przy użyciu ładowarki indukcyjnej (3h). Urządzenie jest wodoodporne i niezatapialne! Zapewnia około 1h nieprzerwanej zabawy w promieniu 30m z maksymalną prędkością 2m/s. Kulę można też programować, możliwości są więc przeogromne!
Idź do sklepu »
Zobacz też: