Fashyou

Koszula – jak prawidłowo dobrać model do sylwetki?

Na rynku odzieżowym dostępne są rozmaite koszule renomowanych marek, które co rusz wydają nowe kolekcje. Wielu młodych mężczyzn za każdym razem spędza wiele czasu na dobieraniu swojej kreacji, nie wiedząc, czym cechuje się elegancka odzież męska. Koszule męskie powinny przede wszystkim dobrze opinać i podkreślać sylwetkę. Jeśli ten warunek jest spełniony, dalsze dobieranie parametrów koszuli pójdzie błyskawicznie. To, czy koszule dobrze układają się na naszym ciele, zależy nie tylko od precyzyjnie dobranych przez producenta wymiarów, lecz także od stosowanych materiałów. Niskie oraz średnie półki cenowe zalewane są przez praktyczne, aczkolwiek w pewnych aspektach wadliwe materiały syntetyczne. Jak zatem dobrać odpowiedni model koszuli? Na jakie surowce warto zwrócić uwagę, a co natychmiast odrzucić?

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem modini.pl, który w swoim asortymencie posiada m.in. eleganckie koszule męskie.

Elegancka odzież męska stawia na naturalne tkaniny

Koszule z tkanin syntetycznych przede wszystkim nie prezentują się zbyt elegancko i nie nadają się na uroczyste wieczory lub przyjęcia. Nadają się przede wszystkim do zastosowań casualowych, choć to także nie jest regułą. Syntetyczna koszula zawiedzie nas przede wszystkim wtedy, gdy będziemy mieli do czynienia ze stresem i pośpiechem. Sztuczne tkaniny nie oddychają oraz nie dają się tak dobrze rozprasować, jak wysokiej jakości bawełna, ze względu na konieczność utrzymania niskiej temperatury. Jeśli nie chcemy zalewać się potem oraz zależy nam na wysokim komforcie, powinniśmy stawiać na bawełnę. Alternatywnym i jeszcze lepszym wyborem są koszule jedwabne. Niestety jakościowa elegancka odzież męska z jedwabiu jest bardzo droga. Można jednak być pewnym, że wybierając produkt z tej tkaniny, zapewnimy sobie najwyższy stopień wygody oraz najlepsze możliwe dopasowanie do sylwetki.

Koszule męskie powinny wpierw zapewniać wygodęTaliowane koszule męskie to hit od wielu lat

Od początku XXI wieku koszule w fasonie slim fit coraz częściej trafiają do garderoby męskiej. Custom fit oraz regular fit stanowią rozwiązania uniwersalne, dzięki którym określone wzory pasują na każdą sylwetkę, jednak nowoczesna moda męska coraz częściej stawia na eksponowanie zdrowej, szczupłej figury. Koszule taliowane nadają się także wspaniale dla mężczyzn wysportowanych. Odpowiednio dobrany model slim fit pozwoli stworzyć wspaniały kontrast między dobrze uwydatnioną muskulaturą oraz szczupłą talią, również podkreśloną przez ten fason. Wysokim panom poleca się także, by wybierali eleganckie koszule męskie z kołnierzykiem włoskim. Szerokie wyłogi wspaniale prezentują się z wąskimi twarzami, natomiast powinny być bezwzględnie unikane przez osoby z choćby najmniejszym odstającym podbródkiem. To, w jaki sposób kołnierzyk włoski może zepsuć image pulchnych mężczyzn można z łatwością dostrzec w amerykańskich filmach. Zwróćmy uwagę na postacie impulsywne, nerwowe i otyłe jednocześnie, które są przedstawiane karykaturalnie z dużym udziałem kołnierzyka włoskiego. Nienaturalnie poszerza on twarz i sprawia, że nawet lekka nadwaga będzie widoczna. Koszule męskie, choć wydają się w kwestiach kreowania wyglądu ustępować drogi marynarkom, jest to wyłącznie fałszywe wrażenie. Krój koszuli oraz kołnierzyka może nie tylko uwydatnić wszelkie zalety, lecz także najmniejsze wady naszego wyglądu.