Fashyou

Twój osobisty motywator Jawbone up24

Każda aktywność fizyczna przyczynia się do poprawy funkcjonowania naszego organizmu. Oprócz kondycji i sylwetki, na lepsze zmienia się także nasze samopoczucie, sprawniej myślimy, a także podnosi się nasza odporność.

Dla wielu z nas jest to niewystarczające, potrzebujemy bowiem gromadzić i analizować dane liczbowe dotyczące tego co dzieje się z naszym organizmem, aby następnie móc wyciągać na ich podstawie wnioski. Możliwość zarządzania tego typu danymi jest nie lada ułatwieniem podczas planowania codziennych czynności. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest opaska Jawbone - UP24 z wbudowanym systemem reagującym w zaprogramowany sposób na to, co robimy w ciągu dnia.


Czym dokładnie jest UP24? To elektroniczna opaska na rękę, która posiada wbudowany sensor ruchu, a dzięki zaimplementowanym zaawansowanym algorytmom jest w stanie dokładnie zmierzyć przebyte kroki, dystans, spalone kalorie, czas naszej aktywności czy bezczynności. Współpracująca z opaską aplikacja na telefon prezentuje wyniki pomiarów i wykonanych obliczeń w korelacji z naszym wiekiem, wagą, wzrostem i płcią. W czasie snu opaska monitoruje stan naszego organizmu i potrafi obudzić nas delikatną wibracją w najbardziej optymalnym momencie. Przy pomocy aplikacji na telefon możemy wprowadzać informacje dotyczące spożywanych przez nas posiłków lub dane wskazujące na nasz aktualny nastrój.


Bardzo ciekawą funkcją są przypomnienia o aktywności - gdy zbyt długo się nie ruszamy, subtelna wibracja da nam do zrozumienia, że czas na odrobinę ruchu. Wyniki naszej aktywności można udostępniać zarówno na twitterze jak i facebooku. Dzięki funkcji definiowania celów, dostarczana razem z opaską aplikacja staje się naszym osobistym motywatorem.źródło: jawbone.com

Synchronizację opaski ze smartfonem przeprowadzimy dzięki bluetooth - w ten sposób unikamy zbędnych połączeń kablowych. Działanie gadżetu przewidziane jest na około 7 dni, natomiast czas przechowywania danych w opasce to aż 9 miesięcy. Nie należy obawiać się deszczu biegając z opaską na ręku, jednak nie polecamy korzystania z niej podczas pływania. Materiał z którego wykonana jest opaska to specjalna nietoksyczna i antyalergiczna guma.

Urządzenie dostępne jest aż w 5 kolorach i 3 długościach. Do poprawnej komunikacji z opaską wymagane jest posiadanie kompatybilnego telefonu z systemem iOS lub Android.