Dodajesz do:
{{publicationProducts.getPublication().title}}
{{product.name}}
Jak dodać

Jak szybko odrastają rzęsy?

Rzęsy można utracić przez wiele czynników. Niekiedy ma to związek z chorobą lub osłabieniem organizmu (stres, zażywane leki, brak snu, nieodpowiednia dieta), a czasami same nieświadomie przyczyniamy się do pogorszenia kondycji rzęs, które źle znoszą przedłużanie, doklejanie sztucznych, inwazyjny makijaż lub kontrowersyjne składniki w kosmetykach.
Jak szybko odrastają rzęsy?

Wiele osób sądzi, że wyrwane lub obcięte np. na skutek nieumiejętnego używania zalotki rzęsy już nie odrosną. Rzeczywiście można odnieść takie wrażenie, ponieważ faza wzrostu włoska trwa długo, a zanim rzęsa zacznie rosnąć, przechodzi przez długą fazę spoczynku, czyli tzw. telogen. Trwa on nawet 100 dni, dlatego zanim w ogóle zacznie się wzrost rzęsy trzeba odczekać aż 3 miesiące.

Po tym długim czasie zaczyna się anagen – czyli faza, w której rzęsa zwiększa swoją długość. Anagen trwa mniej więcej 30-45 dni. Przy zniszczonych i osłabionych włoskach cykl ten może się wydłużyć nawet do 90 dni. W tym czasie rzęsa może osiągnąć długość od 8-12 mm na górnej powiece i od 6-8 mm na dolnej.

Ostatnią fazą z życia rzęsy jest katagentrzytygodniowy okres obumierania włoska: rzęsa nadal znajduje się w pochewce włosowej, ale jest już osłabiona, a jej cebulka zaczyna się obkurczać, dlatego mocniejsze szarpnięcie lub inwazyjny demakijaż mogą sprawić, że włosek wypadnie.

Reasumując: jedna maleńka rzęsa potrzebuje około 4 miesięcy, aby w pełni się odrodzić i osiągnąć maksymalną długość. To niezwykle duża ilość czasu.

Na szczęście dzisiaj można wspomóc rzęsy w ich wzroście. Wystarczy sięgnąć po odżywki do rzęs. To produkty, które oprócz składników pobudzających cebulki do pracy i wydłużających fazę anagenu zawierają szereg substancji odżywiających i wzmacniających włoski. Odżywki do rzęs są w stanie przyspieszyć ich wzrost i sprawić, że włoski rosną dłuższe niż zazwyczaj, ponieważ są doskonale odżywione i mają więcej czasu na wzrost. Odżywki do rzęs to najczęściej płynne produkty, zamknięte w buteleczce opatrzonej maleńkim pędzelkiem. Ich aplikacja wymaga nieco wprawy, po opanowaniu tej sztuki pielęgnacja rzęs staje się przyjemnym i szybkim rytuałem. Odżywki do rzęs stanowią dziś doskonałą alternatywę dla przedłużania rzęs. Są nieinwazyjne i pozwalają dłużnej cieszyć się efektem pięknych włosków. Plusem jest również to, ze odżywki do rzęs świetnie sprawdzają się do pielęgnacji brwi – pomagają odrosnąć włoskom np. po nieudanej depilacji.

Skomentuj: