Fashyou

Jak szybko odrastają rzęsy?

Rzęsy można utracić przez wiele czynników. Niekiedy ma to związek z chorobą lub osłabieniem organizmu (stres, zażywane leki, brak snu, nieodpowiednia dieta), a czasami same nieświadomie przyczyniamy się do pogorszenia kondycji rzęs, które źle znoszą przedłużanie, doklejanie sztucznych, inwazyjny makijaż lub kontrowersyjne składniki w kosmetykach.

Wiele osób sądzi, że wyrwane lub obcięte np. na skutek nieumiejętnego używania zalotki rzęsy już nie odrosną. Rzeczywiście można odnieść takie wrażenie, ponieważ faza wzrostu włoska trwa długo, a zanim rzęsa zacznie rosnąć, przechodzi przez długą fazę spoczynku, czyli tzw. telogen. Trwa on nawet 100 dni, dlatego zanim w ogóle zacznie się wzrost rzęsy trzeba odczekać aż 3 miesiące.

Po tym długim czasie zaczyna się anagen – czyli faza, w której rzęsa zwiększa swoją długość. Anagen trwa mniej więcej 30-45 dni. Przy zniszczonych i osłabionych włoskach cykl ten może się wydłużyć nawet do 90 dni. W tym czasie rzęsa może osiągnąć długość od 8-12 mm na górnej powiece i od 6-8 mm na dolnej.

Ostatnią fazą z życia rzęsy jest katagentrzytygodniowy okres obumierania włoska: rzęsa nadal znajduje się w pochewce włosowej, ale jest już osłabiona, a jej cebulka zaczyna się obkurczać, dlatego mocniejsze szarpnięcie lub inwazyjny demakijaż mogą sprawić, że włosek wypadnie.

Reasumując: jedna maleńka rzęsa potrzebuje około 4 miesięcy, aby w pełni się odrodzić i osiągnąć maksymalną długość. To niezwykle duża ilość czasu.

Na szczęście dzisiaj można wspomóc rzęsy w ich wzroście. Wystarczy sięgnąć po odżywki do rzęs. To produkty, które oprócz składników pobudzających cebulki do pracy i wydłużających fazę anagenu zawierają szereg substancji odżywiających i wzmacniających włoski. Odżywki do rzęs są w stanie przyspieszyć ich wzrost i sprawić, że włoski rosną dłuższe niż zazwyczaj, ponieważ są doskonale odżywione i mają więcej czasu na wzrost. Odżywki do rzęs to najczęściej płynne produkty, zamknięte w buteleczce opatrzonej maleńkim pędzelkiem. Ich aplikacja wymaga nieco wprawy, po opanowaniu tej sztuki pielęgnacja rzęs staje się przyjemnym i szybkim rytuałem. Odżywki do rzęs stanowią dziś doskonałą alternatywę dla przedłużania rzęs. Są nieinwazyjne i pozwalają dłużnej cieszyć się efektem pięknych włosków. Plusem jest również to, ze odżywki do rzęs świetnie sprawdzają się do pielęgnacji brwi – pomagają odrosnąć włoskom np. po nieudanej depilacji.