Dodajesz do:
{{publicationProducts.getPublication().title}}
{{product.name}}
Jak dodać

Jak przetrwać noc w obcasach?

Okres karnawału obfituje w liczne okazje i imprezy, na które aż się prosi, by założyć nowe, koniecznie wysokie szpilki!

Co zrobić, by zminimalizować ryzyko, że po kilku godzinach zabawy na parkiecie będziemy tańczyć boso?

Wszystko zaczyna się od rozważnego zakupu butów. Powinnyśmy równie mocno jak na stronę wizualną, zwracać uwagę na to, czy but jest wygodny. Jeśli przymierzając go czujemy, że jest za wąski lub za luźny, a pasek wydaje się być położony w dziwnym miejscu, wówczas szanse, że takiego zakupu będziemy żałować, są bliskie 100%. Jeśli podczas przymierzania choćby drobiazg sprawia, że masz wątpliwości, zaufaj sobie i nie kupuj takich butów!

W przypadku szpilek ważne jest, by baza obcasa nie była cieniutka jak igiełka, im szersza, tym lepszy komfort chodzenia! Zalecana maksymalna wysokość obcasów to 7-8 cm.

Najlepsza pora na kupowanie butów to środek dnia lub wczesne popołudnie! Wiedziałaś o tym? Stopy stopniowo puchną w ciągu dnia, różnica pomiędzy wypoczętą stopą rano, a wieczorem, po całym dniu chodzenia, może być mocno zauważalna. W najgorszym przypadku okaże się, że na wieczorne wyjście nie będziesz w stanie “wbić się” w szpilki, które zakupiłaś rano, zaraz po otwarciu sklepu.

Przejdź do galerii i sprawdź, gdzie kupić bardzo karnawałowe szpilki!


Apteczne sposoby na noc w obcasach:

Aby jak najdłużej wytrzymać w butach na obcasie, ograniczyć bóle stóp, otarcia i inne przykre konsekwencje, warto sięgnąć po specjalistyczne produkty. Mogą to być np. profilowane wkładki dedykowane do butów na obcasie, skórzane lub żelowe. Żelowe wkładki dodatkowo zapobiegają przesuwaniu się stopy!Jeśli czujesz narastający ból stopy, a impreza dopiero się rozkręca, możesz ratować się np. chłodzącym żelem w sprayu, który na jakiś czas złagodzi i uśmierzy ból, zyskasz godzinę lub 2 ekstra na parkiecie!

W pogotowiu miej kolorowe plasterki, zdadzą egzamin, gdy ostatecznie szpilki będziesz musiała jednak zdjąć! Po powrocie do domu, nie zapomnij o regeneracji stóp! Pomoże relaksująca kąpiel oraz krem do stóp.

Tagi

Obcasy, Szpilki, czółenka, porady
Skomentuj: