Fashyou

Inteligentne lustro Panasonic [film]

Lustereczko, lustereczko powiedz przecie…
zdjęcie: recode.net

Chyba każdy z nas zna historię tego powiedzenia. Okazuje się, że w najbliższej przyszłości takie słowa mogą częściej gościć na ustach wielu osób, a to za sprawą firmy Panasonic.


Podczas tegorocznych targów CES w Las Vegas, firma z Japonii zaprezentowała bardzo ciekawy i zarazem udany prototyp niezwykłego lustra.


Inteligentne lustro to urządzenie na pierwszy rzut oka niczym nie różniące się od swoich zwykłych odpowiedników. Kryje ono jednak w sobie specjalną kamerę, której zadaniem jest skanowanie naszej twarzy, a umieszczony w powierzchni lustra wyświetlacz ma ją zobrazować tak, jak byśmy się faktycznie przeglądali w lustrze.


Wyjątkowość elektronicznego lustra polega na tym, że w czasie rzeczywistym potrafi nakładać na naszą wirtualną twarz zarówno makijaż (wersja dla pań), jak i zarost (wersja dla panów). Umożliwia tym samym wypróbowanie swojego przyszłego looku zanim faktycznie dokonamy zmiany. Wystarczy zasiąść przed powierzchnią urządzenia i w kilka sekund przenosimy się w magiczny świat.zdjęcie: recode.net

Początkowo Panasonic wspominał o swoim projekcie podczas zeszłorocznych targów IFA, jednak dopiero teraz umożliwił przetestowanie lustra na prawdziwych modelach. Kiedy i w jakiej cenie urządzenie pojawi się na rynku, jeszcze nie ujawniono. Jeśli jednak to się stanie, to Inteligentne lustro idealnie uzupełni ofertę domowych urządzeń Panasonica z segmentu beauty.