Fashyou

7 Gadżetów do komputera na USB, które warto mieć!

Wybraliśmy kilka gadżetów do biura, które są praktyczne i efektowne zarazem, dzięki nim praca przy komputerze upłynie Ci dużo przyjemniej niż dotychczas!

Zazwyczaj praca biurowa sprowadza się do obsługi komputera - laptopa lub tradycyjnego desktopa.


Czy można jednak sprawić by stała się przyjemniejsza? Oczywiście, że tak!


Wystarczy, że w Twoim otoczeniu pojawi się kilka z pozoru banalnych urządzeń, które z jednej strony zwiększą Twoją efektywność, a z drugiej poprawią Ci nastrój.


Dzięki temu, że komputery standardowo wyposażone są w porty USB, bez problemu każdy z pomysłowych sprzętów podłączysz i uruchomisz.


Zobacz listę 7 niedrogich elektronicznych gadżetów, które uprzyjemnią Ci czas przed ekranem komputera:1. Lampka LED

Wyobraź sobie sytuację, w której nagle brakuje prądu, a pilnie potrzebujesz dokończyć ważny dokument. Bez światła ani rusz, a klasyczna świeczka nie podoła z uwagi na niewielkie światło. Z pomocą przychodzi niezastąpiona lampka USB, którą wystarczy, że podłączysz do jednego z portów USB w laptopie i gotowe, praca może trwać dalej.
2. Powerbank

Inaczej zapasowe źródło energii. Nieocenione źródło prądu dla Twojego telefonu gdy nieoczekiwanie padnie Ci bateria, a ładowarka została w domu. Dzięki pojemnemu ogniwu przenośnej ładowarki, możesz naładować smartfon nawet 3 razy. A gdy wyczerpie się zapasowe źródło prądu wystarczy, że ponownie je przygotujesz do użytku, doładowując przez  wpięcie do wolnego portu USB w komputerze.

3. Robot Hub USB

Cierpisz z powodu braku wolnych portów USB? Jeśli tak, to ten sympatyczny robot udostępni Ci swoje złącza, dzięki czemu uzyskasz 4 nowe wejścia w zamian za jedno wykorzystane na jego podłączenie. Poza tym, jego sympatyczny design skutecznie wywoła na Twojej twarzy uśmiech, za każdym razem gdy będziesz z niego korzystać :) To także świetny pomysł na prezent dla młodego lub starszego fana komputerów.

4. Wiatraczek USB

Czy zdarzyło Ci się pracować w biurze bez klimatyzacji w upalny, letni dzień? Mini wiatraczek, który z łatwością podłączysz do laptopa, to rozwiązanie problemu. W niekomfortowych warunkach malutki wentylator zapewni Ci odpowiednią dawkę chłodnego powietrza, a przy tym nie będzie przeszkadzał współpracownikom, bo nie wydaje tak głośnego dźwięku jak jego większy odpowiednik. Nie musisz go też za każdym razem odpinać, bowiem posiada praktyczny włącznik on/off.

5. Głośnik wibracyjny

Być może słyszysz o nim pierwszy raz, ale bez obaw, nie jest to żaden diabelski wytwór. Głośnik ten wykorzystuje zjawisko rezonansu, tworząc tym samym subwoofer z różnych dostępnych wokół Ciebie powierzchni - brzmi genialnie prawda? :) Wystarczy, że odpowiedni element jego konstrukcji przyczepisz do blatu stołu, klapy ekranu laptopa czy kubka po kawie, a prawa fizyki zajmą się całą resztą.  


6. Świecący kabel

Jeśli korzystasz ze sprzętu Apple, to z tym gadżetem masz okazję zrobić jeszcze większe wrażenie :) Wystarczy że podłączysz iPhone albo iPod do ładowania albo rozpoczniesz synchronizację z iTunes, a przez cały czas przewód będzie świecił. Co więcej, będzie sprawiał wrażenie, jakby energia przez niego przepływała (ruchome wiązki świetlne).

7. Skaner ręczny

Jeśli Twoje biurko nie jest w stanie pomieścić dużego skanera dokumentów, a urządzenie jest Ci od czasu do czasu niezbędne, to z pewnością zainteresuje Cię jego kompaktowa odmiana. Urządzenie zapewnia skanowanie dokumentów w formacie A4 i mniejszym. Biorąc go do ręki możesz skanować wszystko, co wpadnie pod jego rolkę :) Skutecznie sprawdzi się także w podróży służbowej, posiada bowiem wbudowany akumulator i slot na karty micro SD do gromadzenia skanowanych plików. Miniaturyzacja jest więc cały czas w cenie.