Fashyou

Zdjęcia od ręki z FujiFilm Instax Mini 25

Aparaty fotograficzne w dzisiejszych czasach montowane są telefonach, tabletach a nawet w telewizorach.. czy można zaskoczyć użytkownika czymś jeszcze?


Większość urządzeń  z wbudowanym aparatem zapisuje fotografie w postaci plików cyfrowych na kartach pamięci lub innych przenośnych dyskach, z których potem możemy odtworzyć dane np. w laptopie.


Jeśli chcielibyśmy wywołać zrobione zdjęcia, w tym celu musimy się udać do odpowiedniego punktu usługowego i zlecić wywołanie zdjęć z nośnika lub zamówić odbitki przez Internet z dostawą do domu. My jednak jesteśmy bardziej wymagający i chcemy je mieć od razu w swoich rękach.


Taką możliwość daje aparat firmy Fuji model Instax Mini 25. Jest urządzeniem o niewielkich rozmiarach: 11,2x12,1x5,05 cm, wykonuje zdjęcia zarówno w dzień jak i w nocy, posiada wbudowany flash, a efektywny zasięg to 0,5-2,5 m.


Fuji Instax Mini 25 posiada ruchomy obiektyw sterowany elektronicznie (0,5m - oo). Szybkość migawki to ⅓-1/400s. Posiada też automatyczną kontrolę parametrów ekspozycji z możliwością korekcji +/-2/3EV. Aparat generuje fotografie o wymiarach 6,2x4,6cm i przechowuje maksymalnie 30 szt. filmów światłoczułych.
źródło: fujifilm

Fotografie wysuwane są automatycznie, a zasilanie realizowane jest przez dwie baterie litowe CR2/DL CR2. Korzystanie z aparatu ułatwia opcja zwiększenia bądź zmniejszenia intensywności kolorów wykonywanych zdjęć. Aparat posiada dwa przyciski zwalniania migawki, za pomocą których można bez problemu wykonywać zdjęcia zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej. Wbudowane soczewki ułatwiają wykonywania zdjęć z bliskich odległości, nawet do 35cm od fotografowanego obiektu. Producent sprostał także wyzwaniu współczesnej modzy na selfie, zamontował bowiem mikro lusterko z przodu obiektywu :)


Zobacz też: