Fashyou

Fakty i mity na temat perfum. O tym możesz nie wiedzieć!

Wokół perfum, ich wybierania i testowania narosło wiele mitów. Niektóre zabawne, inne mniej, jednak zanim zaczniemy w którykolwiek wierzyć, warto najpierw skonfrontować je z rzeczywistością. Poznaj najpopularniejsze mity na temat perfum i przekonaj się, w których tkwi choć odrobina prawdy.

Testery mają bardziej intensywny zapach

To jedna z najpopularniejszych teorii spiskowych, która jest bardzo starannie pielęgnowana przez kolejne pokolenia osób kupujących perfumy. Okazuje się jednak, że przekonanie o tym, że producenci perfum podsuwają nam testery o mocniejszym zapachu niż ten, który znajduje się w przeznaczonej do sprzedaży buteleczce, można z czystym sumieniem włożyć między bajki. Flakony, które wystawiane są na półkach jako testery, są wybierane losowo, więc ich zapach nie powinien się różnić nawet w najmniejszym stopniu.

Damskie dla mężczyzn, męskie dla kobiet

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale podział na zapachy damskie i męskie powstał stosunkowo niedawno. Jest do dość umowny podział, dlatego w praktyce nic nie stoi na przeszkodzie, by kobiety mogły używać męskich perfum i na odwrót – ma nic złego w tym, gdy mężczyzna sięga po zapach przeznaczony dla pań. Nieprzekonani mogą też skorzystać z trzeciego wariantu i wybrać tak zwane perfumy unisex. Tego typu zapachy wprowadziło wielu czołowych producentów, w tym między innymi Calvin Klein czy Tom Ford, którego kultowe kompozycje można znaleźć na https://tagomago.pl/collections/tom-ford.

Perfumy należy przechowywać w łazience

Choć z pewnością wygodne, przechowywanie perfum w łazience może znacznie skrócić ich żywotność. Panujące w tym pomieszczeniu duża wilgotność i wysokie temperatury w połączeniu z ostrym światłem bardzo niekorzystnie wpływają na jakość i trwałość zapachu. Jeśli chcesz rozkoszować się swoim ulubionym zapachem dłużej niż kilka miesięcy, trzymaj flakony w suchym, chłodnym i zaciemnionym miejscu – może nie będą już tak cieszyć oka, ale twoje zmysły będą zachwycać tak samo przy każdej aplikacji.


Trwałości perfum nie można przedłużyć

A jednak się da! Istnieje kilka bardzo prostych, sprawdzonych sposobów, dzięki którym twój ulubiony zapach może ci towarzyszyć nawet przez cały dzień. Przede wszystkim utrzymuj odpowiednie nawilżenie skóry – na suchej i szorstkiej aromat nie utrzyma się zbyt długo. Dobrym pomysłem będzie też stosowanie bezzapachowych kremów do ciała tuż przed nałożeniem perfum – ty nadrobisz zaległości w zakresie pielęgnacji, a zapach pozostanie z tobą na co najmniej kilka godzin.

Często stosowanym trikiem, pozwalającym przedłużyć trwałość perfum, jest również aplikowanie ich w określonych miejscach ciała, w tym na szyi, karku, nadgarstkach i w zgięciach łokci. Pamiętaj tylko, by nie pocierać ich zaraz po nałożeniu. W ten sposób możesz niepotrzebnie przyspieszyć parowanie i ulatnianie się perfum, przez co zapach szybciej przestanie być wyczuwalny.

Perfumy nie mają daty ważności

Perfumy, jak wszystkie inne dostępne w sklepach kosmetyki, mają termin ważności. Na opakowaniu znajdź symbol odkręconego słoika i odczytaj zamieszczoną na nim liczbę – to liczba miesięcy, przez które produkt zachowuje przydatność, licząc od chwili jego otwarcia.