Dodajesz do:
{{publicationProducts.getPublication().title}}
{{product.name}}
Jak dodać

Dron na prezent nie tylko dla mężczyzny!

Dron lub quadrocopter, czyli urządzenie latające, którym można sterować zdalnie.
Dron na prezent nie tylko dla mężczyzny!


Pierwotnie urządzenie to powstało na potrzeby działań wojskowych, jednak od pewnego czasu znajduje szerokie zastosowanie również w cywilnych zadaniach rekreacyjnych.


Dron do latania potrzebuje czterech śmigieł rozmieszczonych na krańcach czterech rogów kwadratu. Posiada też specjalny kształt umożliwiający latanie, jednak w zależności od wymiarów danego modelu, np. w wietrzny dzień, będzie reagował bardziej lub mniej posłusznie.


Zasilany jest dzięki wbudowanemu akumulatorowi, w niektórych modelach można znaleźć ich kilka, dzięki czemu możliwe jest wydłużenie czasu, przez który dron unosi się w powietrzu (od około 15 min wzwyż).


Na wyposażeniu, oprócz zaawansowanej elektroniki, żyroskopu czy GPS (wybrane rodzaje), zazwyczaj znajduje się również kamera służąca do nagrywania obrazu i wykonywania zdjęć.


W sprzedaży spotykane są też modele bez kamery, odpowiednio tańsze, jednak umożliwiają one podłączenie dodatkowych urządzeń, np. kamerki GO Pro.


Jak wygląda sterownie?


Sterować dronem możemy w zależności od modelu, albo przy pomocy dołączonego radia, albo dzięki aplikacji, którą uruchamiamy na naszym smartfonie bądź tablecie. Na ekranie np. tabletu, którym steruje się zdecydowanie lepiej niż telefonem, gdyż wszystkie przełączniki i elementy sterujące są większe, obserwujemy parametry związane z lotem (wysokość, prędkość, poziom baterii czy moc sygnału). Znajduje się tam również przycisk umożliwiający awaryjne sprowadzenie drona na ziemię. Modele z wizją pozawalają na podgląd w czasie rzeczywistym tego, co obserwuje nasz dron!


Do czego właściwie używać drona?


To pytanie często pada z ust osób, które z quadrocopterem nie miały do czynienia. Jest to nowy gadżet, na który niektórzy patrzą ze sporym dystansem, jednak chwila zabawy tym urządzeniem pokazuje, że dron sprawia ogromną frajdę i radość z użytkowania. Latając dronem, szczególnie tym wyposażonym w kamery HD, możemy nagrywać wszystko, co się dzieje przed jego obiektywem, a pomysłów na filmy może być naprawdę wiele: od filmowania wakacyjnych zabaw na plaży, nagrywania spotów na potrzeby agencji reklamowych, wyczynów kolegów na deskorolce, wypadów offroadowych, po najzwyklejsze latanie, połączone ze zwiedzaniem przydomowego podwórka. 


Jesteśmy przekonani, że każdy, kto rozpocznie przygodę z quadrocopterem, szybko znajdzie powód, dla którego już się z nim nie rozstanie. Warto dodać, że na rynku dostępnych jest wiele modeli o różnym kształcie kadłuba, dowolnej kolorystyce, stopniu zaawansowania i opcjonalnym wyposażeniu. Taki dron może okazać się bardzo trafionym prezentem dla młodszych i starszych chłopców :)


Kliknij zdjęcie aby przejść do sklepu »

Kliknij zdjęcie aby przejść do sklepu »


Idź do sklepu »


Skomentuj: