Fashyou

Dlaczego warto mieć sprzęt od jednego producenta?

Jeśli masz telefon, tablet i laptop od różnych producentów, ten tekst jest dla ciebie!

Sprawdź jakie są zalety posiadania elektroniki jednej marki. Na przykładzie firmy Apple prześledzimy kilka funkcji, będących ogromnym ułatwieniem podczas korzystania z tego typu sprzętu na co dzień.


1. iPhone, iPad czy Macbook, to urządzenia, których szybkość działania jest godna podziwu. System operacyjny został wyjątkowo dobrze skrojony dla tych sprzętów. Aplikacje działają płynnie, a system jest wyjątkowo intuicyjny, marka Apple stawia bowiem jakość na najwyższym poziomie. Wszystkie funkcje i opcje ustawień pozwalają na wyjątkowo precyzyjną personalizację sprzętu, dzięki czemu dostosujesz urządzenia do indywidualnych potrzeb. Produkty marki Apple są też jednymi z lepiej zabezpieczonych przed wirusami i innym niechcianym oprogramowaniem.


2. Apple oferuje swoją własną chmurę zwaną iCloud, czyli miejsce w ‘przestrzeni elektronicznej’, w którym możemy przechowywać swoje pliki, dostępne w każdej chwili na wyciągnięcie ręki. Dzięki takiemu miejscu możemy synchronizować bezprzewodowo urządzenia między sobą. Na każdym z nich będziemy mieć zawsze aktualne kontakty, wpisy w kalendarzu, notatki, przypomnienia, hasła przeglądarki internetowej, pocztę czy niezbędne dokumenty - inaczej mówiąc dane zaktualizowane np. poprzez iPhone, dostępne są od razu w zmienionej wersji np. na MacBook’u. Dzięki iCloud zdjęcie wykonane iPhone’m w jednej chwili pojawia się w zarówno na iPad’zie jak i w notebooku. W iCloud możemy przechowywać kopię zapasową zarówno tabletu jak i smartfonu, dzięki czemu w razie potrzeby przywrócimy swoje SMSy czy najwygodniejsze ustawienia.iCloud - źródło: apple.com


3. Urządzenia pochodzące od jednego producenta, pozwalają na szybką wymianę plików między sobą dzięki funkcji AirDrop. Wystarczy włączyć WiFi i wybrać sprzęt, do którego chcemy przesłać konkretny plik i po chwili możemy mieć do niego dostęp z docelowego urządzenia.


4. Apple oferuje takie usługi jak FaceTime czy iMessage. Pierwsza służy do połączeń głosowych i wideo, które można wykonywać za pośrednictewm sieci WiFi lub sieci komórkowej operatora. Druga usługa, czyli iMessage, dotyczy bezpłatnego wysyłania wiadomości tekstowych a’la sms do wszystkich użytkowników posiadających tzw. Apple id. Apple id jest niezbędnym unikalnym identyfikatorem, który należy założyć chcąc aktywować nowo zakupiony sprzęt.
FaceTime - źródło: apple.com


5. Firma spod znaku nagryzionego jabłka oddaje użytkownikom do dyspozycji zaawansowane aplikacje zupełnie za darmo! Mowa tu np. o pakiecie iWorks (czyli odpowiedniku popularnego Office’a), iPhoto i iMovie do zarządzania i edycji zdjęć oraz filmów, iBooks czyli czytniku e-booków i plików pdf czy iTunes do zakupu wszelkich materiałów multimedialnych (mp3, video i książek). Urządzenia marki Apple posiadają domyślnie przeglądarkę internetową Safari oraz aplikacją Mail do obsługi poczty elektronicznej. Jakby tego było mało, dzięki aplikacji AppStore uzyskujemy dostęp do ogromnej bazy przeróżnych programów, które możemy zainstalować na każdym z tych urządzeń bez obaw o kompatybilność ze sprzętem.Aplikacje - źródło: apple.com


6. Dzięki temu, że firma bardzo mocno stawia na sprawne i bezawaryjne działanie sprzętu mamy pewność, że urządzenia te posłużą nam bardzo długo. Apple wyjątkowo mocno dba o to, by użytkownicy cieszyli się aktualnym i wolnym od błędów oprogramowaniem.