Fashyou

Czym tak naprawdę jest phablet?

Twórcy urządzeń elektronicznych często zaskakują swoją pomysłowością w dobieraniu ich nazw. Jednym z nowszych pojęć w świecie smartfonów jest phablet. Sprawdź, czym tak naprawdę jest!


Smartfony, których ekran jest większy niż 5,5 cala to produkty, które warto wyróżnić na rynku. Przekątna ich ekranu może sięgnąć nawet 6,5 cala, co dalekie jest od ogólnie przyjętej budowy telefonu (np. ZTE Nubia X6).


Ekrany phabletów są wyjątkowo czytelne. Dzięki niestandardowej przekątnej ekranu, phablety dostarczają więcej możliwości podczas codziennej pracy i ułatwiają wykonywanie zadań, bardzo często niemożliwych do realizacji na dużo mniejszych smartfonach. Uzupełnieniem niektórych phabletów są montowane przez producentów rysiki pojemnościowe, które pozwalają na jeszcze bardziej precyzyjne operowanie elementami na ekranie. Phablety w opinii wielu użytkowników idealnie sprawdzają się podczas oglądania filmów, przeglądania stron internetowych czy grania w gry.


Mocną stroną phabletów są montowane w nich podzespoły. Z uwagi na duże gabaryty urządzeń, znajdziemy w nich zazwyczaj pojemne baterie (od 2500 do nawet 4000 mAh), duże rozdzielczości ekranów (Full HD) oraz szereg czujników (np. linii papilarnych, barometryczne, tętna, itp.). Montuje się w nich także bardzo szybkie procesory wielordzeniowe i zaawansowane układy graficzne. Phablet to ciekawa alternatywa dla osób noszących się z zamiarem kupna tabletu, mamy bowiem do dyspozycji zarówno większy ekran, jak i  pełnowartościowy telefon komórkowy.Kup teraz: Samsung Galaxy Note 3 »

Mając na uwadze wszystkie plusy, zastanawiamy się czy cokolwiek jest w stanie przemówić na niekorzyść tego typu urządzeń. Jednym i chyba najważniejszym są właśnie gabaryty oraz wiążąca się z tym (nie)wygoda korzystania z nich jedną ręką, gdzie w większości przypadków jest to praktycznie niemożliwe. Bardzo często umieszczenie takiego phabletu w kieszeni spodni graniczy z cudem, mimo to produkty zyskują wciąż kolejnych zadowolonych użytkowników.Nokia Lumia 1520


Przykładowe modele phabletów dostępnych na polskim rynku:
  • Samsung Galaxy Note 4
  • LG G3
  • Apple iPhone 6 Plus
  • LG G Flex
  • HTC One Max 
  • Nokia Lumia 1520.