Fashyou

Black Friday w Polsce

Zwyczaj zza 'wielkiej wody' opanował również Polskę!
Podobnie jak niegdyś Walentynki i Halloween, tak teraz Black Friday trafił do kalendarza komercyjnych eventów, skutecznie napędzając machinę świątecznych zakupów.

Czarny Piątek, wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i przypada na dzień po święcie Dziękczynienia, czyli na czwarty czwartek listopada. BLACK FRIDAY stanowi niepisaną tradycję rozpoczęcia świątecznego sezonu zakupowego. Czarny piątek to dzień, w którym notowane są rekordowe obroty w roku - nic więc dziwnego, że polscy sprzedawcy chcą skorzystać ze sprawdzonego sposobu na zwiększenie dochodu.

Black Friday w Polsce, systematycznie zyskuje na popularności. Moda zaczerpnięta z Ameryki, póki co głównie widoczna jest w sklepach internetowych, ale to tylko kwestia czasu, kiedy szał zakupowy będzie wszechobecny w galeriach handlowych, plądrowanych przez tysiące klientów w poszukiwaniu super promocji. W tym momencie do akcji przyłączają się jedynie wybrane sklepy stacjonarne.

Patrząc na zachowanie zachodnich klientów w tym dniu, na myśl przychodzą zdarzenia, które niejednokrotnie miały miejsce w Polsce przy okazji otwarć nowych marketów lub wielkich nocnych wyprzedaży. Już wtedy dochodziło do kradzieży i wzajemnego tratowania się ludzi.

Oglądając filmy dokumentujące zachowanie klientów tego dnia, nie da się odeprzeć skrajnych emocji. Zazwyczaj towarzyszą widzowi niedowierzanie przeplatane śmiechem, który kończy się w momencie dotarcia do wskaźnika osób, które uczestnicząc w Black Friday straciły życie. Okazuje się, że nie tylko Polacy są żądni promocji i dla zakupu wymarzonego lub też zupełnie niepotrzebnego sprzętu, ale w “super cenie”, są w stanie zrobić niemal wszystko.

Zobacz film obrazujący głód zakupów podczas #BlackFriday: