Fashyou

Bendgate czyli koszmar wyginającego się iPhone’a 6 Plus

Kupno smartfona nie może się obejść bez odpowiedniego przygotowania. Warto zebrać i przeanalizować najważniejsze funkcje i określić te, których najbardziej potrzebujemy.
twitter.com


Najczęściej interesuje nas rodzaj systemu operacyjnego, szybkość procesora i wielkość pamięci RAM, jakość wykonywanych zdjęć czy informacja jak długo bateria wytrzyma na jednym ładowaniu. Do takich danych można bardzo łatwo dotrzeć, jeśli jednak zależy nam na głębszym zbadaniu nowego telefonu, polecamy sięgnąć do filmów video z przeróżnymi testami i recenzjami osób, które dany model smartfona już nabyły i niejednokrotnie poddały wyjątkowo szczegółowej analizie.


Aktualnie rzesza fanów elektroniki użytkowej zastanawia się nad zakupem jednego z flagowych modeli Apple: iPhone 6 lub 6 Plus. Specyfikacja techniczna nie jest żadną tajemnicą i można do niej dotrzeć np. na oficjalnej stronie producenta. Po więcej informacji sięgamy jednak do serwisu YouTube, gdzie testy nowych smartfonów Apple nikogo już nie dziwią.



Jednym z tych testów, który wzbudza najwięcej emocji i zapewne przeraża wielu potencjalnych nabywców, jest ten sprawdzający wytrzymałość iPhone'a 6 na wygięcie. Sprawdź, jak to wygląda na filmie:


Film śmiało można zaliczyć do elektronicznego kina grozy, przez co część konsumentów zapewne z większym dystansem podejdzie do realizacji zakupu iPhone’a 6 Plus. W naszej opinii sytuacja wcale nie jest tak tragiczna jakby się mogło wydawać. Należy zauważyć, że autor używa bardzo dużej siły by doprowadzić do zniszczenia obudowy telefonu. To, co widzimy na filmiku to czysta fizyka, a więc odpowiednio duża powierzchnia i precyzyjnie przyłożona siła zrobią swoje.

Zastanawiamy się też, czy przeznaczając na zakup smartfonu ok. 3000zł jesteśmy w stanie aż tak nieuważnie z niego korzystać aby znalazł się w podobnych okolicznościach. Jednym z przykładów może być trzymanie telefonu w tylnej kieszeni spodni. Jednak w takim przypadku każdy smartfon o przekątnej w okolicach 5” jest narażony na uszkodzenia, bez względu na to jakie logo widnieje na obudowie.

Po więcej zdjęć zapraszamy na Twitter