Fashyou

Asystent M od Facebook'a

Facebook wchodzi na kolejny poziom!

Okazuje się, że poza agregacją zdjęć, wiadomości czy aktualizacją statusów, firma Marka Zuckerberga planuje również wsparcie w codziennych czynnościach każdego z nas.

Realizacja planu ma mieć miejsce przy pomocy specjalnego cyfrowego asystenta zwanego "M". Już teraz trafił do wybranej grupy użytkowników celem przetestowania skuteczności, a dostępny jest z poziomu Messengera.

Według społecznościowego giganta, M jest oparty o inny rodzaj sztucznej inteligencji niż Google Now, Siri (Apple) czy Cortana (Microsoftu). Asystent Facbooka nie tylko pomaga dokończyć rozpoczęte przez nas czynności, ale również potrafi dokończyć je za nas, np. zakup produktów z dostawą pod wybrany adres, organizacja spotkań czy rezerwacja stolika w restauracji. M w praktyce
ma zastąpić kilka osobnych aplikacji takich jak Google Maps, Yelp czy Uber. Czy to się powiedzie?


Nowy osobisty asystent rozpoczyna działanie po tapnięciu jego ikonki w dolnej części Messengera. Następnie możemy wydać M zapytanie, jak choćby:

  • gdzie znajdę najlepszą pizzerię w okolicy?
  • co kupić przyjacielowi na urodziny?
W ten sposób prowadzimy dialog z asystentem, dochodząc do rozwiązania postawionego zadania. Z czasem, na podstawie naszej aktywności w prowadzonych rozmowach, asystent uczy się być skuteczniejszym.


W przeciwieństwie do Siri czy Cortany, żeńskich asystentek, M nie posiada nadanej płci. W najbliższych miesiącach ma być stopniowo udostępniany kolejnym użytkownikom Facebooka.Zobacz też: