Fashyou

Premiera Apple iPhone 6 i 6 Plus

Plotki na temat smartfonów potwierdziły się w stu procentach! Zebraliśmy dane oficjalnie zaprezentowane i potwierdzone podczas Apple Special Event.
apple.com
Długo wyczekiwana premiera iPhone 6 oraz 6 Plus odbyła się podczas tegorocznej prezentacji Keynote 9 września 2014 roku. Najnowsze modele smartfonów trafią do sprzedaży już 19 września. Wraz z prezentacją nowych iPhone'ów ogłoszono też termin oficjalnego udostępnienia aktualizacji urządzeń do systemu iOS8. Nowa wersja ma być gotowa do pobrania 17 września. Apple iPhone 6 i 6 Plus są fabrycznie wyposażone w najnowsze oprogramowanie.

Tym razem plotki dotyczące wielkości ekranów potwierdziły się w stu procentach, nowe smartfony dostępne są w dwóch rozmiarach. Model 6 posiada ekran o przekątnej 4,7 cala (1334x750 pikseli), natomiast model 6 Plus większy, bo aż 5,5 calowy (1920x1080 pikseli).

Oba telefony wyposażono w ekran Retina HD. Zmianie uległ jednak design, są one od teraz bardziej smukłe oraz cieńsze od swojego poprzednika - iPhone’a 5S.


Ekran jest idealnie gładki, dodatkowo wzmocniony i perfekcyjnie łączy się z korpusem dzięki pięknym zaokrągleniom na krawędziach. Przycisk Power w większym modelu został przeniesiony na prawą krawędź obudowy, co jest bardzo rozsądnym posunięciem w przypadku tej wielkości smartfona.źródło: apple.com

Aktualizacji doczekał się aparat. Zyskał nowy sensor wraz z technologią Focus Pixels, a model iPhone’a z większym ekranem posiada dodatkowo optyczną stabilizację obrazu (współpracującą z żyroskopem). Zwiększono ze 120 do 240 liczbę klatek przy rejestrowaniu obrazu slow-motion. Nowe aparaty od teraz błyskawicznie potrafią ustawić ostrość i zrobić jeszcze lepsze zdjęcia. Kamera FaceTime również została wyposażona w nowy sensor, co pozwoliło na 80% zwiększenie ilości wpadającego do niej światła.


źródło: apple.com

Sercem obu telefonów jest nowy procesor A8 oraz koprocesor ruchu M8. Apple zapewnia, że nowe podzespoły są o 25% szybsze, a sama grafika nawet o 50%. Nowe modele charakteryzuje również mniejsze zużycie energii. Nowością jest czujnik barometryczny do pomiaru zmian wysokości oraz moduł NFC. Przy okazji wyposażenia smartfonów w  komunikację zbliżeniową, Apple udostępnił swoje autorskie rozwiązanie płatności mobilnych Apple Pay. Telefony posiadają rozszerzony zakres obsługi sieci 4G LTE oraz umożliwiają wykonywanie połączeń VoLTE (Voice over LTE). Działanie WiFi przyśpieszono nawet 3-krotnie w odniesieniu do iPhone’a 5S.


źródło: apple.com

Dzięki mniejszemu zapotrzebowaniu na energię i zwiększeniu wydajności nowe smartfony pracują dłużej na jednym ładowaniu niż poprzednik - model iPhone 5S. W przypadku iPhone 6 Plus różnice są znaczące.źródło: apple.com


Dopełnieniem nowych iPhone’ów jest system operacyjny iOS8. Wersja oznaczona numerem 8 to następca dobrze ocenianego systemu w wersji 7. System zapewnia wiele usprawnień oraz nowych funkcji - więcej na ten temat przeczytasz tu: Nowości w systemie Apple iOS8


źródło: apple.com