Fashyou

Za co kochamy Apple iPhone 5S

Zagorzały fan marki Apple z pewnością stwierdzi, że jeśli ktoś przez dłuższy czas używał produktów tego producenta, już nigdy nie skorzysta z innego. Nasza przygoda z iPhone 5S pokazuje, że jest w tym sporo prawdy.
apple.com


Od zawsze produkty firmy spod znaku nadgryzionego jabłuszka cenione są za swoją jakość i niepowtarzalny design. Co roku firma z Cupertino zaskakuje swoich fanów kolejnymi nowinkami ulepszając dotychczasowe produkty lub wypuszczając na rynek zupełnie nowe - w tym roku premierę miał Apple iPhone 6 i 6 Plus. My postanowiliśmy na moment spojrzeć w przeszłość i przypomnieć model, który nadal warto rozważać decydując się na zakup nowego smartfonu. Czy Apple iPhone 5S spełnia coraz większe wymagania konsumentów?


Biorąc do ręki iPhone 5S mamy wrażenie, że to ideał. Metal, szkło i plastik są ze sobą idealnie połączone, a każdy slot i przycisk, jak przystało na firmę Apple, został umiejscowiony w najbardziej optymalnym miejscu. Producent oferuje telefon w trzech wersjach kolorystycznych: Space Gray, White/Silver oraz Gold, co w połączeniu z minimalistycznym designem iPhone’a sprawia, że stał się jeszcze bardziej stylowym urządzeniem niż dotychczas. 


Oprócz wyglądu, mocną stroną iPhone’a są także podzespoły. Apple wyposażył telefon w:

  • wydajny 2-rdzeniowy procesor A7

  • 4-rdzeniowy chipset graficzny PowerVR G6430

  • najszybszą aktualnie łączność bezprzewodową LTE

  • czytnik linii papilarnych TouchID

  • aparat fotograficzny wykonujący zdjęcia i nagrywający obraz w jakości FullHD

  • szereg czujników, w tym GPS z funkcją Glonass

  • nowatorskie złącz ładowania Lightning


źródło: apple.com

Standardem w przypadku telefonów marki Apple są: Bluetooth, WiFi czy przednia kamera do rozmów FaceTime. Dzięki tym wszystkim parametrom i najwyższej klasy podzespołom zamkniętym w jednym niewielkim smartfonie mamy pewność, że wszystkie najnowsze gry czy aplikacje mobilne będą działały tak długo, jak długo będzie nam służył sam telefon. Warto nadmienić, że dzięki zaawansowanej produkcji iPhone’a, powinniśmy długo cieszyć się jego bezawaryjną pracą.źródło: apple.com

Bardzo istotną kwestią w iPhone 5S jest jego oprogramowanie, a mianowicie system operacyjny iOS7 (z możliwością upgrade’u do iOS8). System ten cechuje niezwykła szybkość i responsywność, tzw. lagi i zacięcia są nam całkowicie obce. Wszystko działa płynnie i bez najmniejszych opóźnień. Nie ma znaczenia jak bardzo wymagającą aplikację potrzebujemy uruchomić, system bez problemu poradzi sobie z jej działaniem. Warto dodać, że producent zapewnił sporo przydatnych na co dzień funkcji, czyli dostęp do powiadomień aplikacji, kalendarza czy pogody, które dostępne są na wyciągniecie kciuka. Sam telefon jest bardzo prosty w obsłudze i z czystym sumieniem można polecić go każdemu, nawet początkującemu użytkownikowi, który dopiero zaczyna swoją przygodę ze smartfonem.

Warto pamiętać, że ogromną przewagą produktów Apple nad konkurencją jest AppStore i iTunes (AppStore to sklep z aplikacjami i innymi materiałami możliwymi do pobrania na telefon, natomiast iTunes daje nieograniczony dostęp do milionów piosenek, teledysków oraz filmów).


Z czystym sumieniem polecamy zakup smartfonu Apple iPhone 5S i ostrzegamy, że może to zapoczątkować miłość na całe życie :-)