Dodajesz do:
{{publicationProducts.getPublication().title}}
{{product.name}}
Jak dodać

Apple iPad Air 2 i Apple iPad Mini 3 - co nowego?

Sprawdź najnowszą odsłonę topowych produktów z jabłuszkiem!
Apple iPad Air 2 i Apple iPad Mini 3 - co nowego?
apple.com


IPad, czyli jeden z najbardziej znanych produktów Apple, swoją mocną pozycję na rynku zawdzięcza w dużej mierze podzespołom oraz minimalistycznemu i eleganckiemu designowi.


Wychodząc z założenia, że należy się cały czas rozwijać, firma z Cupetrino corocznie odkrywa przed światem odświeżone wersje swoich kultowych sprzętów. Tak było i w 2014 roku, bowiem światło dzienne ujrzały dwa nowe tablety firmy: Apple iPad Air 2 oraz Apple iPad Mini 3.


Najnowsza odsłona iPad’a Air 2 wprowadziła przede wszystkim zmiany w podzespołach. W stosunku do poprzedniego modelu znajdziemy tu wsparcie dla większej ilości pasm LTE. Dodano czytnik linii papilarnych Touch ID, który jest wygodnie zintegrowany z przyciskiem Home Button. Pamięć Ram zwiększyła swoją objętość dwukrotnie, wynosi teraz 2GB, a sieć bezprzewodowa WiFi może się pochwalić dodatkowym oznaczeniem "ac".Za płynne działanie systemu operacyjnego odpowiada nowy 3-rdzeniowy procesor Apple A8X 64bit z koprocesorem ruchu M8. 
źródło: apple.com


Rozdzielczość głównej kamery iSight zwiększono z 5 do 8 MP, zyskała ona też możliwość nagrywania filmów slow-mo i funkcję robienia zdjęć seryjnych. Zbiór czujników montowanych w iPadzie powiększył się dodatkowo o sensor barometryczny, co pozwoli na dokładniejszy pomiar zmian wysokości w kompatybilnych aplikacjach. Sam tablet od swojego poprzednika jest dużo cieńszy, gdyż grubość wynosi teraz tylko 6,1 mm. Ekran został w pełni zalaminowany i otrzymał fabryczną powierzchnię antyodblaskową. Użytkownik może od teraz wybrać również model w kolorze złotym np. z 128GB pamięci flash.
źródło: apple.com

Jak zatem ma się sprawa z mniejszym bratem Air’a? Model iPad Mini 3 został potraktowany duuużo skromniej w przypadku tej aktualizacji sprzętowej. Nowością jest tu bowiem tylko czytnik Touch ID, możliwość zakupu wersji ze 128 GB pamięci na dane użytkownika oraz w kolorze złotym. Jest to mało znacząca zmiana w stosunku do poprzednika i z pewnością obecni posiadacze modeli Mini 2 poczekają na kolejne update’y nim ruszą do sklepów na zakupy. Dla mniej wymagających użytkowników i taka zmiana jest na plus, nie wszyscy bowiem potrzebują funkcji rodem z filmów z Jamesem Bondem.źródło: apple.com


Idź do sklepu »

Skomentuj: