Fashyou

8 przyczyn szybkiego rozładowania baterii w telefonie

Zdarza się, że od pełnego naładowania telefonu wystarczy jedynie kilka godzin, by ten znów się rozładował. Poznaj najczęstsze przyczyny szybszego rozładowania się telefonu i sprawdź, które z nich wyeliminujesz od ręki.
8 najczęstszych przyczyn drenowania baterii:

1. Zbyt mocne podświetlenie ekranu - najlepiej ustawić na pozycję Auto albo regulować samemu w zależność od zewnętrznych warunków oświetlenia, ciągła praca ekranu z maksymalnym podświetleniem sprawia, że wskaźnik naładowania baterii znika na naszych oczach.


2. Wibracje - jeśli nie potrzebujesz ciągłego korzystania z trybu cichego, to do informowania o nadchodzących połączeniach powinien w zupełności wystarczyć Ci dźwięk dzwonka. Wibracje to drugi, zaraz po podświetleniu, pożeracz energii elektrycznej.


3. Facebook - zwykle aplikacja do obsługi portalu społecznościowego instalowana jest domyślnie w urządzeniach mobilnych, dlatego jeśli z niej nie korzystasz, przejdź do ustawień odświeżania aktywności i wyłącz jej działanie w tle. Nawet jeśli po tej czynności zamierzasz używać aplikacji, nie spowoduje to utraty możliwości korzystania z programu, jedyne co się zmieni to konieczność ręcznego odświeżania aktualności.


4. Wyszukiwanie WiFi - ciągłe automatyczne wyszukiwanie sieci bezprzewodowych to kolejna przyczyna szybszego spadku procentów baterii. Jeśli wiesz, że nie potrzebujesz korzystać z WiFi - wyłącz je i uaktywniaj tylko wtedy, gdy w danym miejscu jest interesujący Cię Hot Spot WiFi.


5. Chmura - wiele z programów zainstalowanych w telefonach korzysta z rozwiązań przechowywania danych w chmurze. Ciągła wymiana danych pomiędzy telefonem, a zdalnym dyskiem jest niepożądana z punktu widzenia oszczędności baterii. Tam gdzie to możliwe synchronizację przestaw na manualną.


6. GPS - smartfony w większości mają domyślnie ustawiony GPS w pozycji włączonej, a nawet rejestrowanie lokalizacji. Jeśli aktualnie z niego nie korzystasz - wyłącz go, a na pewno zaoszczędzisz cenne mAh.


7. Aplikacja do pogody - warto w jej ustawieniach na sztywno zmienić miejsce, dla którego ma być sprawdzana pogoda, a jeśli często podróżujesz, zawsze można dodać kilka najczęściej odwiedzanych miast. Ciągłe próby łączenia się telefonu z GPS są mocno obciążające dla akumulatorka.


8. Dbanie o baterię - od czasu do czasu baterię w telefonie warto rozładować do zera (do momentu aż telefon sam się wyłączy), taki zabieg utrzyma dobrą kondycję baterii znacznie dłużej. Nie zostawiaj też podpiętej ładowarki na całą noc, telefon ładuje się do momentu gdy wskaźnik osiągnie 100%, później już nic to nie daje.


Zobacz też: