Fashyou

7 sztuczek, dzięki którym zrobisz lepsze zdjęcia smartfonem! [film]

Nie kupuj nowego telefonu lub aparatu, sprawdź te sztuczki!

Większość dzisiejszych telefonów wyposażona jest w aparat do robienia zdjęć. Nie wszystkie jednak to smartfony należące do grupy premium.


Jeśli jesteś w posiadaniu prostego telefonu, a korzystanie z profesjonalnego aparatu fotograficznego cię przeraża lub zwyczajnie nie potrzebujesz profesjonalnego sprzętu, to mamy kilka sposobów na to, jak sprawić by zaskoczyć znajomych ciekawymi efektami.


Opisane sztuczki są na tyle proste, że praktycznie w każdych warunkach można pójść za ich przykładem.


1. Ciekawsze panoramy! 


Planujesz wykonać zdjęcie panoramiczne na rynku jednego z miast? Spróbuj od pierwszego ujęcia, na którym znajduje się osoba którą chcesz uwiecznić na tle fasad budynków następnie powoli obracaj się wokół własnej osi zbierająca ujęcie, a osoba fotografowania po każdym wyjściu z kadru niech przebiega za twoim plecami w kolejne miejsce w kadrze. W ten sposób na jednym zdjęciu panoramicznym w kilku jego miejscach uwiecznisz tę samą postać na fotografowanym tle.2. Widziałeś świetne graffiti na długim murze? Uwiecznij to!


Wsiądź do auta i uruchom tryb panoramiczny, trzymając aparat nieruchomo przejeżdżaj (potrzebujesz kierowcy!) powoli wzdłuż jego ścian rejestrując całe dzieło.3. Brak optycznego zoom'a nie jest już problemem!


Wystarczy zaopatrzyć się w niewielkie lornetki i robić zdjęcia dokładając do obiektywu aparatu tą części lornetki, do której zwykle przykładamy oko. Odpowiednio wyregulowana ostrość lornetki i nieruchomy styk z powierzchnią telefonu zapewnią pożądany efekt zbliżenia.4. Zdjęcia macro nie są już wyzwaniem.


Potrzebna będzie malutka kropla wody, którą należy umieścić na soczewce aparatu (UWAGA! Upewnij się, że Twój telefon jest odporny na takie działanie!). Można do tego posłużyć się zamoczoną w wodzie szpilką, strzykawką bądź słomką. Trzeba tylko uważać na to, by nawet taka malutka kropla nie dostała się do wnętrza obiektywu przez ewentualne szczeliny wokół niego.5. Problemy z doświetleniem rozwiąże folia przeciwsłoneczna do samochodu!


Można poprosić osobę fotografowaną lub samemu ją rozłożyć naprzeciw podczas wykonywania zdjęcia, z pewnością odbije ona więcej światła i dodatkowo doświetli przedmiot sesji.6. Proste ujęcia spod wody.

Potrzebna będzie pusta szklanka lub plastikowa butelka z odciętym dnem. Wystarczy umieścić telefon w szklance, a szklankę w wodzie, tak by nie dostała się do niej ciecz (podobnie z butelką, im głębsza tym bardziej można zanurzyć konstrukcję pod wodę).


7. Stojak na telefon. 


Dawno nie bawiłes się w DIY? Masz okazję! :) Potrzebujesz jedynie kawałka tektury i nożyczek. Należy odpowiednio naciąć papier i następnie go złożyć w jedną całość - dokładna instrukcja na filmie niżej. Taki stojak przyda się podczas robienia popularnych selfie, gdy ułożony na stojaku telefon zrobi nam zdjęcie przez zwolnienie migawki podłączonym przewodem słuchawkowym (np. iPhone).Zobacz efekty sztuczek na filmie:Zobacz też: