Fashyou

5 najczęściej zadawanych pytań o OLEJOWANIE włosów

Wiemy, że olejowanie włosów to naturalna i skuteczna metoda pielęgnacji. Wiemy, że olejki można stosować na włosy podobnie jak odżywkę. Jest jednak kilka pytań o olejowanie włosów, które powracają jak bumerang. Czas wyjaśnić te wątpliwości.

Popularność olejowania przełożyła się nie tylko na zwiększoną sprzedaż naturalnych olejów. Zmiany widać także w wyszukiwarce, którą zasypano setkami pytań na temat tego, jakie właściwości mają olejki do włosów. Oto 5 najpopularniejszych pytań o olejowanie włosów.

Po co olejować włosy?

Niektórzy uważają, że szampon do włosów i odżywka wystarczą. Zmieniliby zdanie, gdyby choć raz wykonali pełne olejowanie włosów. Olejki roślinne zawierają cenne dla włosów kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały, które pomagają uzdrowić nawet mocno przesuszone, zniszczone włosy. Nie trzeba stosować ich jako zamiennik dla odżywki, ale dodatkową kurację.

Jaki jest najlepszy olejek do włosów?

Nie ma jednego, uniwersalnego oleju, który odpowiadałby każdemu. Niektórzy uważają za taki olej kokosowy, ale w praktyce nie sprawdza się on w pielęgnacji włosów zniszczonych. Pamiętajmy, że najlepszy olejek do włosów to ten dopasowany do naszych potrzeb.

Jak dobrać olej do włosów?

Sprawa jest prosta, jeśli znamy stopień porowatości naszych włosów. Do włosów niskoporowatych (ciężkich, prostych) wybieramy oleje z kwasami nasyconymi np. kokosowy, palmowy, shea. Włosy średnioporowate (normalne, puszące się, osłabione) polubią się z olejami o wysokiej zawartości kwasów omega-7 i omega-9 np. słonecznikowy, makadamia, jojoba. Natomiast włosy wysokoporowate (zniszczone, kręcone) poprawią swoją kondycję dzięki olejom z kwasami omega-3 i omega-6 np. arganowemu, bawełnianemu lub z awokado.

Jak określić porowatość włosów?

Bardzo ważne przy wyborze oleju jest sugerowanie się porowatością włosów. Stopień (niski, średni, wysoki) określa zazwyczaj kondycję włosów. Im bardziej zniszczone pasma, tym wyższa porowatość. Można ją określić wykonując test na porowatość włosów, w którym udziela się odpowiedzi na pytania o aktualny stan włosów i przyzwyczajenia w pielęgnacji.

W jaki sposób olejować włosy?

Przede wszystkim systematycznie i nie przesadzając z ilością olejku. Jest wiele metod olejowania włosów, a każda polecana jest w innym przypadku. Jeśli chcemy tylko zabezpieczyć końcówki, nałóżmy odrobinę olejku na wilgotne końcówki po umyciu. Jeśli zależy nam na maksymalnie intensywnej regeneracji, zróbmy olejowanie na mokro ciepłym olejem, zostawiając go na włosach na noc. Jeśli chcemy przyspieszyć wzrost włosów, odpowiednie będzie olejowanie skalpu itd.