Fashyou

3 kultowe perfumy, które zmieniły historię perfumiarstwa

Istnieją perfumy, które są przez niektórych znawców uważane za dzieła sztuki. Uwielbiają je kobiety na całym świecie i od lat producenci nie rezygnują z dostarczania na rynek ich kolejnych flakoników. Poznaj 3 zapachy, które zmieniły przemysł perfumeryjny.

1. Chanel No. 5

Zapach został wprowadzony na rynek w okresie Bożego Narodzenia w 1921 roku przez kreatorkę mody Gabrielle Coco Chanel. Choć kompozycja składa się z kilkudziesięciu składników, dominującą nutą tworzą w niej zapachy wanilii, irysa, ylang-ylang, wetiwerii oraz olejku sandałowego. 

Obecne są w nim również syntetyczne składniki, zwane aldehydami, które zapewniają niezwykły charakter.

Chanel No 5. to obecnie najbardziej znane i jedne z najlepiej sprzedawanych perfum na świecie. Należą do klasyki, dlatego chętnie są wybierane na specjalne okazje i wielkie wyjścia. Butelka zmieniała swój kształt już kilkakrotnie, aby przystawać do kolejno zmieniających się epok, ale nie straciła swojej elegancji. Perfumy sygnowane marką Chanel chętnie używały ikony kina takie jak Marilyn Monroe.
2. Dior J’adore

Flakon zapachu Dior J’adore nawiązuje do kobiecych kształtów – długa szyjka flakonika ma symbolizować szyją ozdobioną złotymi naszyjnikami dalekowschodnich plemion. Symbolem perfum stała się Charlize Theron, która rozpoczęła współpracę z marką Dior w 2004 roku. Nową gwiazdą kultowej mieszanki jest Rihanna.


Co urzekło kobiety na całym świecie w tym zapachu? Jego prostota. Mieszanka nawiązuje składem do klasycznych perfum, m.in. do Chanel No. 5, ponieważ znajdziesz w niej również olejek ylangowy, jaśmin i kwiatowe aromaty. Znalazło się również miejsca na owoce i białe piżmo – zapach z jednej strony jest ciepły, z drugiej świeży, co decyduje o jego sile. Perfumy Dior J’adore zapoczątkowały nowy nurt w branży perfumeryjnej – warto do wypróbować, aby się przekonać o ich wyjątkowości. Znajdziesz je na: http://tagomago.pl/produkt/811/Dior/J'Adore-woda-perfumowana-spray-100ml/

3. La Vie Est Belle

Życie jest piękne – to w przetłumaczeniu nazwa niezwykle popularnych perfum marki Lancome. Perfumy były reklamowe przez Julię Robert – ich istnienie jest krótkie, bo zapach został wydany w 2012, ale zapoczątkował modę na perfumy z kategorii gourmand. La Vie Est Belle pachną bowiem słodyczą.

W kompozycji znajdziesz wanilię i zapach pralin. Oprócz tego mocno wyczuwalna jest gruszka, czarna porzeczka i jaśmin – całość jest niebywale słodka. Perfumy doczekały się wielu naśladowców, ponieważ kobiety pokochały słodkie zapachy, a nurt gormand jest obok zapachów kwiatowych obecnie jednym z najbardziej popularnych na rynku.

Jak wybrać perfumy?

Testując wody toaletowe i perfumowane, należy pamiętać, aby nie próbować zapachu na testerach papierowych. Perfumy należy aplikować je na skórze i… poczekać. Mieszanki składają się z trzech nut – po kilku minutach poczujesz nutę serca, która decyduje o charakterze perfum. Jeśli odpowiada Twojemu gustowi, bardzo prawdopodobne, że kompozycja zostanie z Tobą na dłużej. Warto mieć więcej niż jedną buteleczkę, ponieważ nie wszystkie zapachy będą dobra zarówno na randkę, jak i na spotkanie biznesowe.