Fashyou

20 sposobów na wydłużenie czasu pracy iPhone'a

Bateria w telefonie to najbardziej newralgiczny punkt całej konstrukcji.


To od jej pojemności zależy czas pracy danego modelu na jednym ładowaniu i zazwyczaj jest jednym z ważniejszych parametrów, który rozważamy kupując nowy smartfon. Sprawdź wskazówki, dzięki którym wydłużysz czas pracy iPhone’a tak, by wytrzymał na jednym ładowaniu co najmniej 2 pełne dni! Bez zbędnego inwestowania np. w baterie przenośne.

1. Włączaj Dane sieci komórkowej lub WiFi tylko w momencie, gdy korzystasz z Internetu, a jeśli musisz być on-line na bieżąco, korzystaj z danych sieci komórkowej.

2. W terenie o kiepskim zasięgu wyłącz 3G, dzięki temu telefon nie będzie się starał wyszukać nadajnika o większej mocy, a tym samym nie straci cennej energii.

3. Korzystając z internetu przez sieć komórkową, miej wyłączone 3G. Internet będzie trochę wolniej działał ale nie będzie aż tak drenował baterii.
4. Włączaj bluetooth tylko wtedy, gdy jest ci potrzebny. Wiele osób nawet nie wie, że opcja jest stale aktywna!

5. Ogranicz korzystanie z usług lokalizacyjnych GPS, w menu Prywatność/Usługi lokalizacji, pozostaw tylko te aplikacje, dla których uzasadnione jest aby miały dostęp do danych z satelit.6. Na noc aktywuj tryb samolotowy, również po to by telefon nie zakłócał snu połączeniami przychodzącymi ;)

7.  Przejdź do: Ustawienia telefonu/Ogólne/Odświeżanie w tle - przejrzyj aplikacje i zostaw zaznaczone tylko te, które chcesz aby działały w tle, resztę wyłącz.
8. Przejdź do: Ustawienia telefonu/Ogólne/Dostępność - opcję ‘redukuj ruch’ ustaw na WŁ.

9. Czas do autoblokady ekranu zmniejsz do 1 min.

10.  Wyłącz wyszukiwanie spotlight, chyba że z niego korzystasz (możesz też ograniczyć tylko do wybranych pozycji).

11. W menu powiadomienia, pozostaw tylko te aplikacje, od których chcesz otrzymywać monity.

12. W menu kont pocztowych włącz opcję push dla ‘Pobierz nowe dane’, a tam gdzie to niemożliwe wydłuż czas Fetch do 1h lub ustaw na ręcznie.

13. Używaj czarnego tła ekranu blokady i tapety.

14. Jasność wyświetlacza przestaw w Menu z auto - na ręcznie, dzięki temu w szybki sposób mamy dostęp do tej regulacji z ekranu głównego, przesuwając palec z dolnej krawędzi wyświetlacza do góry.

15. Nie używany telefon wygaszaj klawiszem Power.

16. W żadnym wypadku nie wystawiaj telefonu na działanie wysokich temperatur, gdyż znacząco skraca to czas pracy na baterii.

17. Określ, które powiadomienia mają działać na zablokowanym ekranie, opcja ta wymusza podświetlenie za każdym razem gdy np. nadejdzie zmiana statusu na facebooku.

18. Aktywuj funkcję nie przeszkadzać i dostosuj ją do własnych preferencji.
19. Ogranicz śledzenie reklam w menu Prywatność.

20. W menu ‘sieć komórkowa’ wybierz tylko te aplikacje, które chcesz aby miały dostęp do danych sieci komórkowej, dzięki temu zaoszczędzisz cenne MB.