Dodajesz do:
{{publicationProducts.getPublication().title}}
{{product.name}}
Jak dodać

10 zaskakujących opcji MacBooka, które wykorzystasz na co dzień!

Używasz MacBooka? Lepiej to przeczytaj!
10 zaskakujących opcji MacBooka, które wykorzystasz na co dzień!


Twój Macbook potrafi dużo więcej niż mogłoby ci się wydawać.


Możliwe, że tego nie wiesz, ale wiele 'schowanych' głębiej w systemie funkcji z pewnością zasługuje na twoją uwagę.


Poznaj 10 ciekawych opcji i funkcji osobistego komputera, które zarówno umilą, jak i usprawnią codzienną pracę na sprzęcie z najbardziej znanym na świecie nadgryzionym jabłuszkiem.

1. Poczytaj mi...

Zastanawiałaś się kiedyś jak by to było, gdyby komputer sam czytał ci wybrany tekst? Marzenia stały się rzeczywistością, bowiem w macu jest to możliwe. Wystarczy w aktywnym oknie zaznaczyć fragment, który chcesz aby był odczytany, następnie przejść do menu edycja i wybrać opcję Mowa by rozpocząć odczyt. Jeśli głos lektora nie jest miły dla twojego ucha, można go z łatwością zmienić, podobnie jak dostosować szybkość czytania.2. Znikaj!

Wszyscy wiemy, że nie powinno się sprawdzać podczas pracy prywatnych maili. Jako, że od reguły wyjątków nie brakuje sprytne skróty klawiaturowe będą zawsze 'w cenie'. Jeśli masz wyświetlone na ekranie prywatne pliki i chcesz je w mgnieniu oka ukryć, wystarczy wcisnąć kombinację klawiszy CMD+H, dzięki czemu to, co otwarte na ekranie, momentalnie schowa się w Docku. Jeśli prywatnych okienek jest znacznie więcej, sprawę załatwi skrót CMD+M.


3. Drukuj bez kolejki

Nie chcesz czekać w kolejce do wydruku na firmowej drukarce? Jeśli w Twoim biurze jest kilka drukarek, a ty nie wiesz, która w danym momencie nie jest zajęta, wystarczy w ustawieniach Drukarek i Skanera utworzyć zbiór ze wszystkich, by następnym razem wybrać całą grupę, a nie pojedyncze urządzenia. Dzięki temu wydruk nastąpi na jednej z aktualnie wolnych drukarek.4. Ułatwione podpisywanie dokumentów!  

Z makiem to proste, wystarczy utworzyć elektroniczną wersję pisanego podpisu i dodawać go w mgnieniu oka do przesyłanych dalej dokumentów. Jak do tego dotrzeć? Należy uruchomić Podgląd i z menu ustawień wybrać opcję Podpisy, a następnie utwórz podpis, np. rysując palcem po touch padzie.


5. Dostosowanie skrótów

Bardzo przydatna funkcja, która dotyczy podmiany fragmentów tekstu, używanych podczas pisania maili lub dokumentów, na własne skróty. Całe zwroty możemy zamieniać np. kilkuliterowe hasła, a system sam odczyta je jako odpowiednie wyrażenia. Należy tylko wcześniej je zdefiniować przechodząc do ustawień systemowych, a następnie do pozycji Język i Region > Ustawienia Klawiatury> Tekst, następnie należy kliknąć znaczek + i dodać swój skrót (np. z5mb = za 5 minut będę ;)
Idź na zakupy » 


Skomentuj: