Dodajesz do:
{{publicationProducts.getPublication().title}}
{{product.name}}
Jak dodać

10 Zasad pielęgnacji twarzy

Pielęgnacja twarzy jest jedną z tych czynności, które wykonujemy automatycznie i często bez głębszej refleksji. Codzienna rutyna sprzyja nieprzestrzeganiu podstawowych zasad dbania o cerę. Zdarza się, że pewne zabiegi, do których stosowania przyzwyczaiłyśmy się na przestrzeni kilku miesięcy, a nawet lat, nie są już wskazane dla naszej cery. Potrzeby skóry zmieniają się wraz z wiekiem. Zmiana pór roku również jest nie bez znaczenia. Sprawdź, o jakich zasadach należy pamiętać i jakich błędów unikać.
10 Zasad pielęgnacji twarzy

Krostki i zaskórniki - to jeden z tych horrorów, przez który narażamy cerę na miejscowe podrażnienie. Powód? Wyciskanie! Niewskazane jest jakiekolwiek ingerowanie w tego typu zmiany skórne, nawet jeśli dysponujesz rewelacyjnym podkładem, który zakryje efekt twoich działań (co i tak nie jest łatwe). Przede wszystkim wyciskając i rozdrapując krostki sprawiasz, że infekcja roznosi się na większy obszar twarzy, a nie ma chyba nic gorszego niż lawinowy wysyp krostek w najmniej oczekiwanym momencie.


Makijaż do snu - sprawdza się tylko na filmach. Sen jest czasem nie tylko odpoczynku ale i regeneracji organizmu. Twoja cera również potrzebuje odetchnąć, szczególnie od kolorowych kosmetyków. Pamiętaj, że zaniedbując wieczorny demakijaż, kładziesz się spać z mnóstwem zanieczyszczeń gromadzonych w ciągu dnia.


Krem pod oczy - produkt bardzo niedoceniany, a potrafiący zdziałać cuda. Skóra wokół oczu jest dużo bardziej delikatna niż ta na policzkach czy czole. Podkrążone oczy czy pierwsze drobne zmarszczki, dodają nam kilka niepotrzebnych lat i sprawiają, że twarz emanuje przemęczeniem. Aby podkreślić promienny wygląd, warto każdego dnia poświęcić chwilę na osobną pielęgnację okolic oczu.


Kolejność - jeśli używasz kilku produktów do twarzy, sprawdź, który z nich jest najlżejszy (kosmetyki na bazie wody są lżejsze od tych zawierających olej) i od niego rozpocznij codzienny rytuał. Zanim użyjesz kremu, zastosuj serum.


Wiek ma znaczenie - typ cery i wiek to podstawowe elementy składające się na odpowiedni dobór kosmetyków do twarzy. Oprócz typów kosmetyków (krem pod oczy, maseczka czy serum), równie ważne jest zwrócenie uwagi na serię, z której korzystasz w ramach danej marki. Krem dla cery dojrzałej będzie zawierał często mocniejszą ochronę niż ten przeznaczony dla nastolatki. Cera trądzikowa z kolei nie może być nadmiernie przesuszana, a sam problem bardzo często zwalczą delikatne produkty apteczne. Przy zmianie kosmetyku pamiętaj, że jego działanie możesz ocenić dopiero po kilku tygodniach stosowania - za minimum postaw sobie miesiąc. Przy bardziej zaawansowanej kuracji, czas oczekiwania na efekty może się wydłużyć do kilku miesięcy. Nie zrażaj się więc po pierwszym tygodniu i uwierz, że cierpliwość popłaca, pracujesz przecież nad efektem na lata!Skomentuj: