Fashyou

10 trików w iOS7 przydatnych na co dzień!

Nie lubisz zagłębiać się w wielostronicowe instrukcje obsługi, ale cenisz sobie znajomość sprytnych funkcji w urządzeniach mobilnych? Takie podejście wcale nie musi się wykluczać!
apple.plDla wszystkich, którzy na co dzień korzystają z Apple iPhone z systemem iOS7 (np. iPhone 5s lub iPhone 5C), przygotowaliśmy kilka ciekawostek, które z pewnością ułatwią codzienne posługiwanie się smartfonem.


Ze wszystkich zaprezentowanych niżej trików, można skorzystać także w najnowszej wersji systemu operacyjnego Apple iOS8, domyślnie zainstalowanego w iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus.


1. Seryjne robienie zdjęć - przytrzymaj dłużej przycisk migawki aparatu aby wykonać zdjęcia z prędkością 10 ujęć na sekundę, następnie wybierz te najlepsze!
 źródło: apple.com


2. Cofanie treści wiadomości - w trybie pisania sms lub imessage potrząśnij telefonem aby uaktywnić opcję cofnięcia wpisywanego tekstu, ponowne potrząśnięcie pozowli go przywrócić.


3.  Szybkie korzystanie z aplikacji Mail - przesunięcie dowolnej wiadomości e-mail w lewo spowoduje wysunięcie podręcznego menu z akcjami, natomiast ta sama czynność wykonana w prawą stronę, spowoduje przejście do listy skrzynek pocztowych.


4. Podgląd czasu wysłania wiadomości - w trybie przeglądania skrzynki sms i imessage, przesunięcie dowolnej wiadomości w lewo spowoduje wyświetlenie czasu jej nadania
 źródło: apple.com


5. Blokowanie numerów - w trybie ostatnio wykonywanych połączeń należy 'tapnąć' literkę 'i' z prawej strony niechcianego numeru, następnie zsunąć ekran na sam dół, gdzie znajduje się opcja Blokuj tę osobę.


6. Screenshoty - w miejscu, w którym chcemy zrobić screen naszego ekranu, należy nacisnąć home oraz power button, zrzut ekranu pojawi się w rolce aparatu.


7. Widok kalendarza - obrócenie telefonu podczas przeglądania i edycji kalendarza, spowoduje zmianę jego widoku na bardziej szczegółowy.
 źródło: apple.com


8. Zdjęcia a zestaw słuchawkowy - korzystając np. ze statywu do iPhone'a w celu zrobienia zdjęć, warto posłużyć się zestawem słuchawkowym, który w trybie aparatu pozwala na uaktywnienie spustu migawki dowolnym klawiszem głośności.


9. Siri generuje hasła - wystarczy wydać jej polecenie: Random password albo Random password 10 characters aby uzyskać propozycje hasła odpowiednio: dowolnego lub składającego się z 10-ciu znaków.


10. Przycisk systemowy zamiast home button - w menu ustawienia » ogólne » dostępność, należy włączyć funkcję AssistiveTouch, dzięki czemu naszym oczom ukaże się na ekranie wirtualny przycisk umożliwiający korzystanie z funkcji jaką oferuje home button. źródło: apple.com