Dodajesz do:
{{publicationProducts.getPublication().title}}
{{product.name}}
Jak dodać

Zobacz Nominacje do Oscarów 2015

Aż 5 polskich nominacji!
Zobacz Nominacje do Oscarów 2015


Znamy już całość nominacji do Oscarów 2015! Najwięcej szans na statuetkę mają filmy “Birdman” i “Grand Budapest Hotel” - nominowane w 9 kategoriach!


Zaraz po nich plasuje się “Gra Tajemnic” (The Imitation Game) nominowana 8-krotnie. Po raz pierwszy w historii Oscarów o tytuł Najlepszego Filmu walczy aż 8 produkcji! Jury Akademii będzie miało w tym roku ciężkie zadanie.


My cieszymy się, że nie zabrakło polskich akcentów. W sumie mamy aż 5 nominacji dla Polaków! “Ida” została nominowana w kategorii Najlepsze zdjęcia i Najlepszy film nieanglojęzyczny. “Joanna” oraz “Nasza klątwa” walczą o statuetkę w kategorii Krótkometrażowy dokument. Film “Czarownica” nominowano w kategorii Kostiumy, za które odpowiadają Jane Clive oraz Anna Biedrzycka-Sheppard.


87. Gala wręczania Oscarów, na której poznamy tegorocznych zwycięzców, odbędzie się 22 lutego w Teatrze Dolby.



Zobacz pełną listę nominacji do Oscarów 2015:



Najlepszy film

“Snajper”

“Birdman”

“Boyhood”

“The Grand Budapest Hotel”

“Gra tajemnic”

“Selma”

“Teoria wszystkiego”

“Whiplash”



Najlepszy aktor

Steve Carell  -  “Foxcatcher”

Bradley Cooper  -  “Snajper”

Benedict Cumberbatch  -  “Gra tajemnic"

Michael Keaton  -  “Birdman”

Eddie Redmayne  -  “Teoria Wszystkiego”



Najlepsza aktorka

Marion Cotillard   -  “Two Days, One Night”

Felicity Jones  -  “Teoria Wszystkiego”

Julianne Moore  -  “Still Alice”

Rosamund Pike  -  “Zaginiona dziewczyna:

Reese Witherspoon  -  “Dzika Droga”



Najlepszy aktor drugoplanowy

Robert Duvall  -  “Sędzia”

Ethan Hawke  -  “Boyhood”

Edward Norton  -  “Birdman”

Mark Ruffalo  -  “Foxcatcher”

J.K. Simmons  -  “Whiplash”



Najlepsza aktorka drugoplanowa

Patricia Arquette  -  “Boyhood”

Laura Dern  -  “Dzika Droga”

Keira Knightley  -  "Gra tajemnic"

Emma Stone  -  “Birdman”

Meryl Streep  -  “Tajemnice lasu”



Najlepszy reżyser

Richard Linklater  -  "Boyhood"

Alejandro Gonzalez Inarritu  -  "Birdman"

Wes Anderson  -  "The Grand Budapest Hotel"

Morten Tyldum  -  "Gra tajemnic"

Bennett Miller  -  "Foxcatcher"



Najlepsze zdjęcia

“Birdman”  -  Emmanuel Lubezki

“The Grand Budapest Hotel”  -  Robert D. Yeomana

“Ida”  -  Ryszard Lenczewski, Łukasz Żal (PL)

“Mr. Turner”  -  Dick Pope

"Niezłomny"  -  Roger Deakins



Najlepszy film nieanglojęzyczny

„Ida"  -  Polska

„Lewiatan”  -  Rosja

Mandarynki”  -  Estonia

Dzikie historie”  -  Argentyna

Timbuktu”  -  Mauretania



Najlepszy krótkometrażowy dokument

"Crisis Hotline: Veterans Press 1"  -  Ellen Goosenberg Kent i Dana Perry

"Joanna"  -  Aneta Kopacz  (PL)

"Nasza klątwa"  -  Tomasz Śliwiński i Maciej Ślesicki  (PL)

"The Reaper"  -  Gabriel Serra Arguello

"White Earth"  -  J. Christian Jensen



Najlepszy scenariusz adaptowany

"Snajper"  -  Jason Hall  

"Gra tajemnic"  -  Graham Moore  

"Wada ukryta"  -  Paul Thomas Anderson

"Teoria wszystkiego"  -  Anthony McCarten

"Whiplash”  -  Damien Chazelle



Najlepszy scenariusz oryginalny

„Birdman” Alejandro G. Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris, Jr. & Armando Bo „Boyhood” Richard Linklater

„Foxcatcher” E. Max Frye i Dan Futterman  

“Grand Budapest Hotel” Wes Anderson i Hugo Guinness

“Wolny strzelec” Dan Gilroy  



Najlepszy montaż

"Snajper"

"Boyhood"

"Grand Budapest Hotel"

"Whiplash"

"Gra tajemnic"



Najlepsza charakteryzacja

"Foxcatcher"

"Grand Budapest Hotel"

"Strażnicy Galaktyki"



Kostiumy

"Grand Budapest Hotel"  -  Milena Canonero

"Inherent Vice"  -  Mark Bridges

"Tajemnice lasu"  -  Colleen Atwood

"Mr. Turner"  -  Jacqueline Durran

"Czarownica"  -  Anna B. Sheppard, Jane Clive   (PL)



Najlepsza muzyka

“The Grand Budapest Hotel”

"Gra tajemnic"

“Interstellar”

“Mr. Turner”

"Teoria wszystkiego"



Najlepsza piosenka

“Everything is Awesome” film: LEGO: Przygoda

“Glory” film : “Selma”

“Grateful” film: “Beyond the Lights”

“I'm Not Going to Miss You” film: Glen Campbell: I’ll Be Me

“Lost Stars” film: Zacznijmy od nowa



Najlepsza scenografia

The Grand Budapest Hotel

"Gra tajemnic"

“Interstellar”

"Tajemnice lasu"

“Mr. Turner”



Najlepszy montaż dźwięku

"Birdman"

"Snajper"

"Hobbit: Bitwa pięciu armii"

"Interstellar"

"Niezłomny"



Najlepszy dźwięk (sound mixing)

"Snajper"

"Birdman"

"Interstellar"

"Niezłomny"

"Whiplash"



Najlepsze efekty specjalne

"Interstellar"

"Ewolucja planety małp"

"Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz"

"Strażnicy galaktyki"

"X-Men: Przeszłość, która nadejdzie"



Najlepszy film animowany

"Wielka Szóstka"

"Song of the Sea"

"Jak wytresować smoka 2"

"Pudłaki"

"The Tale of the Princess Kaguya"



Najlepszy film dokumentalny

“Citizenfour”

“Szukając Vivian Maier”

“Last Days in Vietnam”

“The Salt of the Earth”

“Virunga”



Najlepszy krótkometrażowy film animowany

“The Bigger Picture”

“The Dam Keeper”

“Feast”

“Me and My Moulton”

“A Single Life”



Najlepszy film krótkometrażowy

"Aya"

"Boogaloo and Graham"

"Butter Lamp”

"Parvaneh"

"The Phone Call"
Zobacz też: TOP wydarzenia w 2014 roku »

Skomentuj: